Армійці ЗСУ розповіли про програшну тактику окупантів поблизу Мар'їнки
Армійці ЗСУ розповіли про програшну тактику окупантів поблизу Мар'їнки 5 канал

"Били по маршрутах відступу, але ми відступати не збиралися": армійці ЗСУ розповіли про програшну тактику окупантів поблизу Мар'їнки

Читайте по-русски
Підпалити укріплення армійців та залякати бійців – так військові пояснюють ворожу тактику

Бойовики активно били з великих калібрів на Донеччині і кілька днів тому. З позицій біля Мар'їнки – повернулася журналіст "5 каналу" Євгенія Китаїва.

Земля у вирвах від вибухів артилерійських снарядів. Це українські позиції на околицях Мар'їнки. Попереду – окупований Донецьк, саме звідти на світанку у середу бойовики відкрили вогонь із забороненої ствольної артилерії.

Військовослужбовець ЗСУ Андрій каже: "Був обстріл з населеного пункту Донецьк і з населеного пункту Олександрівка. Тобто били артилерійські системи з двох напрямків".

Окупанти розраховували, що українські армійці, злякавшись обстрілу, почнуть відступати, адже саме таку тактику використовують бойовики. Тому почали прицільно бити по маршрутах відступу. Однак прорахувалися, армійці відступати не мали наміру.

Терористи били з густонаселених кварталів, розуміли армійці. Тож відповісти вогнем не могли. Обстріл тривав близько години. Неподалік розташоване КПВВ "Мар'їнка". Тільки-но настав час відкривати пункт пропуску – ворожа артилерія стихла. Поруч із позиціями лягло близько трьох десятків ворожих снарядів. Корегували терористи свій вогонь безпілотником. Армійці розповідають, бойовики використовують коптери не лише для розвідки та коригування вогню. Вже кілька днів поспіль окупанти з них скидають по українських позиціях гранати та саморобні вибухові пристрої.

Армійці ЗСУ розповіли про програшну тактику окупантів поблизу Мар'їнки
Армійці ЗСУ розповіли про програшну тактику окупантів поблизу Мар'їнки5 канал

Військовослужбовець ЗСУ "Кордон" каже: "Летить один безпілотник і виходить, ми відволікаємся на один безпілотнік, а другий ззаду починає скидати гранати". 

"Звичайна пляшка, в якій запалювальна речовина, орієнтовно був керосин. Під'єднаний підривач із розібраних снарядів, який при зіткненні з землею мав би спрацювати і запалити цю речовину", – пояснює армієць Андрій.

Підпалити укріплення армійців та залякати бійців – так військові пояснюють ворожу тактику.

На околицях Мар'їнки сутеніє. Чути ворожу стрілецьку зброю. Вирушаємо на передові спостережні пости. До ворога звідси лічені сотні метрів. Бійці тут у повній бойовій готовності. У вільну хвилину готують боєкомплекти, щоб швидко дати гідну відсіч ворогу, бо знають, за їхніми спинами мирне місто.

Замість скла дошки та цегла – на крайній вулиці Мар'їнки немає жодного вцілілого будинку, куди б не прилітав снаряд чи куля терористів. Бо коли ворог відкриває вогонь, не цурається бити і по мирних кварталах міста.

Армійці ЗСУ розповіли про програшну тактику окупантів поблизу Мар'їнки
Армійці ЗСУ розповіли про програшну тактику окупантів поблизу Мар'їнки5 канал

"Кожен їхній обстріл супроводжується тим, що їхні снаряди залітають часто в населений пункт. Цивільні будинки страждають майже після кожного їхнього обстрілу. Якщо противник складе зброю, то війна скінчиться, якщо ми складемо зброю, то України може не стати. Якщо би ті люди, які тут зараз є, взагалі ті, хто обороняє Україну. Якщо би людей цих зараз тут не було, то це все було б уже в наших будинках удома", – каже армієць Андрій.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Влада Єгипту затримала танкер з українцями на борту – МЗС вимагає пояснень
Наступний матеріал
Порошенко: Масові репресії – один із наслідків втрати державності 100 років тому
Loading...