Захисник Зайцевого
Захисник Зайцевого 5 канал

Артилерійська канонада і чатування снайперів: що розповіли про тактику ворога захисники Зайцевого – репортаж

Читайте по-русски
Позиція розташована між окупованою та підконтрольною Києву частинами Зайцевого, до ворога відстань мінімальна

Два обстріли від початку суботи зафіксували на сході країни. Про це звітують у штабі операції Об'єднаних Сил. Більше порушень зафіксували напередодні. Російсько-окупаційні війська 10 разів відкривали вогонь впродовж п'ятниці. У чотирьох випадках ворог застосував важке озброєння. Не вщухають ворожі канонади біля Зайцевого. Там активізувалися не тільки снайпери окупантів, а й чути залпи з артилерії. Репортаж з передової Вікторії Ковальової.

Ось ця позиція розташована між окупованою та підконтрольною Києву частинами Зайцевого. Відстань між супротивними позиціями тут мінімальна тому окупанти не припиняють вогню навіть попри оголошений режим Великоднього перемир'я.

Бійці кажуть, із оголошенням Великоднього перемир'я обстрілів на фронті не поменшало.

"Взагалі не відчувається. Може, на півдня затихло, а так, ні. Переважно вони працюють ближче сутінок, або зранку. Як сонце б'є в нашу сторону. Їм це покращує вид на наші позиції. І переважно, промазують", – розповідає військовослужбовець полку "Азов" НГУ з позивним "Вольф".

Його побратим з позивним "Левко" каже: "Передають по рації, що тільки-но по наших позиціях вівся вогонь. Наразі це турбуючий вогонь. Вони просто стріляють по нас. Не приймають ніяких особливо активних дій. Але стрільба ведеться постійно. Снайпера, автомати кулемети".

Крім стрілецької зброї, чути й потужні вибухи.

"От, якісь виходи. Це постійно. Ми навіть на це не звертаємо уваги. Це артилерія працює. Ми чуємо, що це з боку сепаратистів. Можливо, вони по комусь стріляють, але у нас цієї інформації немає", – каже армієць з позивним "Левко".

Поки бійці слухають артилерійську канонаду з боку окупантів, опорний пункт українських захисників тримають на прицілі ворожі снайпери. Вояки захищаються – ведуть контрснайперську роботу.

"Вони хочуть знищити наших бійців. Само собою, ми хочемо знищити тих, хто хоче знищити нас. Ми за ними спостерігаємо, спостерігаємо, якщо вони висовуються і починають по нам вести вогонь, – ми стріляємо у відповідь. У нас результативність краще, ніж у них", – каже армієць з позивним "Левко". 

Інший військовослужбовець ЗСУ Владислав розповідає, що ворог часто намагається зайти на їхні позиції: "Вони не досить далеко від нас. І через посадку намагаються проникнути на наші позиції. Якби дали можливість ворогу підступитися, вони б проникли на наші позиції і тоді довелося б назад відсувати фронт. Відсіч дали гідну, противник відступив".

Оборону Зайцевого тримає полк "Азов", єдиний підрозділ Національної гвардії, який зараз воює на передовій. Вояки кажуть, на повернення на фронт чекали кілька років.

"На великому бажанні і на великому ентузіазмі поїхали на бойові. І, звісно, всі хочуть перемін на краще. Вернути наші землі. І відбудувати, так би мовити", – каже військовослужбовець полку "Азов" НГУ "Вольф". 

А армієць Владислав каже: "Бажання рухатися вперед є завжди. Ми сюди для того й приїхали, щоб повернути українські землі, які були відняті. Буде команда, будемо повертати".

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Пишаюсь українською армією": Порошенко у госпіталі вручив нагороди пораненим армійцям 72-ї ОМБр ім. Чорних Запорожців – ФОТО

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Як у Сумах зустрічали з передової армійців 15 батальйону 58 мотопіхотної бригади – відео
Наступний матеріал
Олександр Шовковський про ставлення до українських футболістів, що нині працюють у клубах РФ – "день тиші" із "Рандеву"