Ілля Новіков
Ілля Новіков 5 канал

Проблема в людях: чим на практиці загрожує повернення РФ до ПАРЄ – Новіков

Читайте по-русски
На думку адвоката, більш поважними є причини, з яких це рішення було ухвалене, та заходи, застосовані Росією, щоб переконати членів ПАРЄ проголосувати за її повернення

Адвокат українських полонених в РФ Ілля Новіков вважає, що повернення Росії до ПАРЄ не є жахливим: важливіші підстави, які змусили голосувати за таке рішення. Про це він розповів в ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі".

"Рішення про повернення російської делегації як таке – воно не є чимось трагічним. Це означає, що Україна втратила досить істотну підтримку на моральному рівні. Але поважних наслідків, такого, щоб Росія могла просувати на рівні ПАРЄ щось серйозне – я цього не передбачаю. Найбільш поважними є причини, з яких це рішення було ухвалене, які заходи Росія застосовувала, щоб переконати кожну державу, представники якої голосували (за повернення Росії – ред.), що саме зараз є час, щоб провести таке рішення – повернути Росію", – вважає він.

Новіков додає: "ПАРЄ не приймає рішень, які безпосередньо накладають або знімають санкції. Але політики, які працюють у ПАРЄ, – це політики з тих самих партій, які мають починання з Росією і в менших напрямках. І коли в Раді міністрів Ради Європи буде розглядатися питання про подальші санкції чи про зняття санкцій, усі ці шляхи, всі ці способи тиску і впливу, які Росія застосувала, вони, напевно, також будуть діяти. Це також серйозне питання".

Він наголошує, що підсанкційні політики, які ввійшли до складу російської делегації, скористалися для цього дипломатичним імунітетом. І це повинно насторожувати.

"Те, що отримали росіяни безпосередньо зараз, – це право витратити кілька десятків мільйонів євро на те, щоб кілька їхніх депутатів поїхали до Страсбурга чотири рази на рік. Але причини і шляхи, якими це рішення було проведене, мають турбувати. Бо вони не підуть. Вони не мають працювати так само у випадках, які можуть бути більш істотними, ніж питання про присутність чи відсутність делегації", - підсумував Новіков.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи дозволила російській делегації повернутися до ПАРЄ без виконання жодних міжнародних зобов'язань. На знак протесту українська делегація зупинила роботу в асамблеї, "крім питань, пов’язаних із позбавленням повноважень російської делегації".

Попередній матеріал
Стало відомо, що саме українці вважають найшкідливішим контентом на ТБ
Наступний матеріал
Нефьодов переміг у конкурсі на посаду голови Державної митної служби
Loading...

Перший брифінг нового посла США: реакція на ситуацію в ПАРЄ та можлива зустріч Трампа з Путіним

Україна відкликала посла зі Страсбурга для консультацій – через повернення Росії до ПАРЄ

Технічна помилка: польський депутат ненароком проголосував за повернення РФ до ПАРЄ

Українська делегація в ПАРЄ вимагає зустрічі із Зеленським – Геращенко

РФ за рішенням Трибуналу ООН зобов'язана випустити українських моряків сьогодні до 17-ї години – речниця МЗС

Коментар Порошенка щодо рішення ПАРЄ – відео