Ірина Геращенко
Ірина Геращенко Фото Iryna Gerashchenko / Facebook

Геращенко про рішення ПАРЄ: "Тепер ці 118 європолітиків несуть відповідальність за вбивства українців на Донбасі і в Криму"

Читайте по-русски
Гроші для них виявилися набагато важливішими, ніж принципи, сказала Геращенко

Перший віцеспікер Верховної Ради та член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко заявила, що ті 118 політиків, які голосували за повернення Росії в ПАРЄ, тепер "несуть відповідальність за вбивства українців на Донбасі і в Криму, за знущання над політв'язнями". Так вона прокоментувала голосування Парламентської асамблеї Ради Європи про зміну санкційного режиму щодо РФ.

"На жаль, голосування в Парламентській асамблеї Ради Європи за повернення російської делегації були очікуваними. 118 депутатів цієї організації проголосували за те, щоб РФ платила внески і не виконувала жодної резолюції ПАРЄ. Гроші для них виявилися набагато важливіші, ніж принципи", – заявила Геращенко.

"Тепер ці 118 європейських політиків несуть відповідальність за вбивства українців на Донбасі і в Криму, за знущання над політв'язнями. Символічно, що цю страшну резолюцію Рада Європи прийняла 25 червня – в той день, коли російська сторона мала обов'язково звільнити наших моряків. Саме місяць давався Трибуналом на звільнення бранців Кремля. Цього не відбулося", – сказала Геращенко.

Політик також подякувала тим 62 політикам, які проголосували "проти цієї ганьби". За її словами – це "вся українська делегація, наші колеги з Британії, Грузії, країн Балтії".

І додала: "Для нас важливіші принципи. І ви знаєте, це той день, коли соромно знаходитися в Страсбурзі та в цій делегації. Тому що сьогодні ті, хто проголосували за цю резолюцію, просто перекреслили ці принципи, цей інститут в 70-річчя створення Ради Європи". 

Як повідомляв 5.UA, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. Попри нічне голосування, яке є безпрецедентним для асамблеї, явка депутатів була навіть вища за звичайну. За резолюцію проголосувало 118 депутатів, 62 проти, 10 утрималися. Рішення, ухвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

Попередній матеріал
Пресконференція адвоката Петра Порошенка з приводу роз'яснень щодо заяв Андрія Портнова – відео
Наступний матеріал
"Налаштовані войовниче": Береза розповів про подальші плани української делегації в ПАРЄ