Серж Марко
Серж Марко Facebook / За Чай.com

"РФ обдурить, загинуть солдати, і ні Зеленський, ні Кучма не візьмуть на себе відповідальності", – волонтер про відвід військ

  Читайте по-русски
  Волонтер зазначає, що ОБСЄ не може контролювати пересування збройних сил РФ, не контролює місія і кордон

  Відомий волонтер та блогер Serg Marco (Олександр Карпюк) відреагував на початок відводу військ зі Станиці Луганської. Відповідний допис він зробив на своїй сторінці у Facebook.

  На його думку, цей процес лише призведе до ескалації, і вважає, що для України це згубний крок.

  "Відвід українських військ поблизу Станиці Луганської. Пояснюю на пальцях, що відбувається і що може статися. Саш, що робити? Це ж (далі йде експресивна гра слів – ред.). Я це місце знаю як свої п'ять пальців. Я там воював, звідти не можна відходити! Це текст одного з десятків повідомлень, які сьогодні прийшли мені в приват. Бійці розуміють, що відбувається. А відбувається таке: наразі наші війська перебувають на лінії фортифікаційних споруд, які будували багато років. ЗСУ тонким шаром розподілені по передовій лінії. Є місця, де кілометр фронту захищає 10 солдат, а де й менше", – пише блогер. 

  І додав: "Але навіть у таких місцях прорвати оборону непросто. Тому що за роки ЗСУ забрали висоти, взяли під вогневий контроль сектори, організували логістику, викопали двометрові окопи та капоніри, закопали в землю ДОТи. Вибити навіть жменьку людей з укріпленої лінії непросто. А якщо почнеш вибивати – так до них допомога під’їде, бо логістика, продуманий підвіз боєприпасів, друга лінія фортифікації, третя, резерв – задовбешся цей клаптик землі завойовувати. Сьогодні ми почали віддавати фортифікаційну лінію. Просто так. Наші війська останні тижні були обстріляні крупним калібром. Росія не повернула моряків. Не відпустила і других в'язнів Кремля. Хакнула ПАРЄ. А ми просто почали відступати назад. Без гарантій. Без прозорості. Просто тому, що так домовився Кучма".

  "Тепер я розповім, що буде далі. Росія не виконає своїх зобов’язань. Вкотре. Почнуться бої. Загинуть солдати. Загинуть тільки тому, що хтось захотів пограти в піддавки. Ми втратимо ще один шматок контрольованої території. Наші солдати схилять суперника до миру, закопаються в землю, втримають ситуацію. Як зазвичай. Тому що зможуть. У цьому я не сумніваюся. І ані Зеленський, ані Кучма не візьмуть на себе відповідальності за те, що сталося і станеться. За моїми даними, в Адміністрації Президента Мінські домовленості віддані на відкуп Кучмі. На ПАРЄ взагалі забили. Команда Зеленського зараз займається бізнесом і виборами. Хомчак у відповідь на виявлену йому честь готовий виконувати будь-які рішення згори. Критика ЗСУ наверх не піднімається. Так у нас зараз вирішуються питання війни", – написав Карпюк. 

  "Я спілкувався на двох зустрічах із представниками ОБСЄ. Вони мені прямо сказали, що не можуть контролювати пересування збройних сил РФ. Вони не контролюють кордону, їх спостерігачі допущені лише на два прикордонних пропускних пункти. Тому заяви, що зараз відбувається відвід сил під контролем ОБСЄ – брехня та маніпуляції. Навіть більше, в ОБСЄ не уявляють, як могла б виглядати місія, яка взагалі зможе контролювати переміщення збройних сил РФ. Висновок. Ми мали заморожений конфлікт, який передбачав мінімальну воєнну ескалацію. Тому що обидві сторони стояли на зміцнених фортифікаційних лініях зіткнення. Зараз, завдяки неймовірному таланту Зеленського розв'язувати такі ситуації, ми віддаємо фортифікаційну лінію та відступаємо в глибину, даючи можливість супернику вдарити по нас і почати активну стадію ескалації з маневреною війною, наступом, відбиттям штурмів і рештою того, чого не було з 2015 року", – написав блогер.

  Він додав: "Купляйте патрони та вчіться стріляти. Скоро цей скіл вам знадобиться. Ми в односторонньому порядку, без будь-яких гарантій, після маразмів Кучми почали відведення сил ООС. Зійдемося десь посередині. Вітаю. Ви зробили нас разом".

  Нагадаємо, сьогодні почався відвід військ поблизу Станиці Луганської. У штабі ООС наголошують, що сили ООС повернуться на позиції, якщо окупанти не відведуть війська.

  Попередній матеріал
  "Безпрецедентна криза довіри": 7 національних делегацій оголосили демарш у ПАРЄ через повернення РФ
  Наступний матеріал
  Кабмін заборонив ввезення автомобілів, вагонів і сировини з Росії
  Loading...

  Військові психологи, які працюють в зоні ООС, розповіли про особливості своєї роботи – сюжет

  Перед засіданням в Мінську, бойовики розповсюджують про бійців ООС неправдиві повідомлення – штаб

  Три конфісковані "євробляхи" передали на потреби військових ООС – відео