Шеврон ЗСУ
Шеврон ЗСУ 24tv.ua

У штабі ООС прокоментували відведення українських сил біля Станиці Луганської

Читайте по-русски
Сили ООС повернуться на позиції, якщо окупанти не відведуть війська

Штаб Операції Об'єднаних сил наголошує, що відведення українських підрозділів у Станиці Луганській не послаблює оборонних можливостей українських військових на цій ділянці. Про це йдеться в повідомленні на сторінці штабу у Facebook.

"Командування ООС наголошує, що українською стороною вжито всіх необхідних заходів, аби процес розведення сил і засобів на ділянці №1 "Станиця Луганська" не створював небезпеки для життя та здоров'я мирного населення по обидва боки лінії розмежування. Процес розведення сил і засобів також не послаблює оборонних можливостей наших підрозділів на цій ділянці", – зазначають у штабі.

У штабі також пояснили, що окремі підрозділи Операції Об'єднаних сил змінили розташування власних позицій у рамках виконання раніше ухвалених Мінських домовленостей.

Спостереження за процесом розведення сил на зазначеній ділянці з обох сторін здійснюють патрулі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ упродовж декількох діб здійснюватиме постійний моніторинг стосовно виконання обома сторонами всіх заходів розведення з подальшим опублікуванням детального звіту.

Крім того, голова Станично-Луганської районної держадміністрації Луганської області Юрій Золкін заявив, що сили ООС повернуться на позиції, якщо окупанти не відведуть війська, інформує "Укрінформ".

Золкін повідомив, що українська сторона чекає на підтвердження від ОБСЄ інформації про те, що російсько-окупаційні війська розпочали зі свого боку відведення сил біля Станиці Луганської. В разі відсутності таких кроків українські військові повернуться на свої позиції.

"Ми маємо отримати інформацію з тієї сторони, що наш противник теж зробив крок. Інформацію ми отримуємо лише через ОБСЄ. Зараз у мене немає даних, що ОБСЄ підтвердила, що наш противник теж зробив такий крок. Я думаю, що зранку вже буде зрозуміло", – сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи повернуться українські військові на свої позиції в разі, якщо російсько-терористичні війська не відведуть своїх підрозділів, Золкін повідомив: "Так, усе повернеться на вихідні позиції".

Золкін також запевнив, що Об'єднані сили не робитимуть наступних кроків, допоки не отримають підтвердження, що противник виконує свої зобов'язання. Водночас глава райдержадміністрації висловив сумнів у тому, що терористичні угрупування дотримуватимуться Мінських домовленостей.

"У мене особисто дуже великі сумніви, що вони робитимуть те, що вони зобов'язані зробити", – підсумував Золкін.

Як повідомляв 5.UA, українські війська у Станиці Луганській почали відведення сил. Нагадаємо, ще у 2016 році Тристороння контактна група прийняла рішення про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках. У Петрівському і Золотому воно відбулося, проте в районі Станиці Луганської ці спроби впродовж майже трьох років були безрезультатними. 5 червня спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік поінформував, що учасники ТКГ висловили намір 10 червня почати розведення сил і засобів на узгодженій ділянці у Станиці Луганській. Водночас 10 червня процес розведення знову було зірвано через обстріли з боку окупантів.

Попередній матеріал
Стародавня флешка та 2 чернетки: Бірюков прокоментував обшуки ДБР у себе вдома
Наступний матеріал
Хто винен і які наслідки: розбираємося в Газманов-скандалі на випускному нацгвардійців
Loading...