Академія НГУ
Академія НГУ 5 канал

Хто винен і які наслідки: розбираємося в Газманов-скандалі на випускному нацгвардійців

Читайте по-русски
Олег Газманов, під пісню якого танцюють молоді лейтенанти, – частий гість на концертах в окупованому Криму та в ОРДЛО. Співак активно підтримує дії російської влади

Скандал у Харківській академії національної гвардії. У мережу потрапило відео, де молоді лейтенанти танцюють під пісню Олега Газманова про російських офіцерів. Відео на сторінці дружини одного з випускників знайшов український блогер. В академії за фактом уже розпочали перевірку. Кажуть – пісню поставив DJ на власний розсуд, а лейтенанти були проти такого репертуару. В ситуації розбиралися журналісти "5 каналу".

Прощальний марш випускників, розгортання 25-метрового прапора України та традиційне підкидання монет у повітря. Це офіційна частина випуску курсантів академії Нацгвардії, який відбувся 21 червня. Понад 250 випускників поповнили лави війська. Серед них і учасники бойових дій на Донбасі.

А далі – неофіційна частина випускного. Її опублікував на власному ютуб-каналі блогер та активіст Сергій Стерненко. Каже, відео знайшов в Instagram на сторінці дружини одного з випускників.

Олег Газманов, під пісню якого танцюють молоді лейтенанти, – частий гість на концертах в окупованому Криму. Гастролює також і в ОРДЛО. Активно підтримує дії російської влади. Через це в серпні 2015-го СБУ внесла його прізвище до переліку осіб, які загрожують нацбезпеці та заборонила йому в'їзд в Україну.

"І якщо ці випускники танцюють під пісню "Офіцери-расіянє", увага, запитання: а від кого вони будуть нас захищати під час російсько-української війни? І майте на увазі, що в цих офіцерів будуть у підпорядкуванні солдати, буде зброя, будуть законні повноваження стріляти", – зазначає активіст.

В академії виправдовуються – це кадри випускного однієї із груп лейтенантів. Пісню Газманова на свій розсуд поставив DJ наприкінці вечора. А випускники начебто були цим обурені та вимагали вимкнути пісню.

Випадок прикрий, визнають у виші та наголошують – виховують саме захисників України. Вже розпочали службову перевірку. Її результати обіцяють оприлюднити згодом.

"За результатами службової перевірки будуть покарані насамперед ті офіцери, які відповідали за порядок, який повинен бути в цьому закладі. І це наука на майбутнє для інших випускників, для курсантів, для офіцерів. На жаль, що маємо, те маємо – на сьогодні. Однозначно, негативно ставлюся, і не тільки я, а й решта офіцерів і службовців", – звітує начальник Національної академії Національної гвардії України Сергій Соколовський.

Поспілкуватися з учасниками тієї вечірки не вдалося – лейтенанти вже роз'їхалися у відпустки, після яких випускники вирушать на службу до частин Нацгвардії.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
У штабі ООС прокоментували відведення українських сил біля Станиці Луганської
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю Іванни Климпуш-Цинцадзе – відео
Loading...