Передвиборна 'благодійність' у Харкові
Передвиборна 'благодійність' у Харкові 5 канал

Замість гречки: в Харкові напередодні виборів почали роздавати "благодійні ліки"

Читайте по-русски
У поліції нині вирішують питання щодо відкриття кримінального провадження та встановлюють, хто саме роздавав пакунки з ліками

У Харкові людям почали роздавати "передвиборні ліки". Таку благодійність розпочав фонд одного з кандидатів в депутати, який балотується на окрузі. Аптечки привозять людям просто додому. Громадянська мережа "Опора" трактує це як непрямий підкуп виборців. Щоправда, за законом – це не порушення. Бо кандидата офіційно ще не зареєструвала ЦВК. Та й виборці готові приймати подарунки від потенційних кандидатів, а ось віддавати за них свої голоси – ні. Чому – далі.

Активіст Максим Юрченко зняв біля свого будинку відео. Каже, увімкнув камеру, бо запідозрив, що відбувається підкуп виборців. Люди, які привезли пакунки, намагалися зашкодити зніманню.

Правоохоронці, які прибули за викликом, виявили в коробках ліки. Поліція конфіскувала коробки та прийняла заяву від активіста.

"Я хочу, щоб розібралися в цій ситуації. Я не проти благодійності, це дуже добре, але благодійність напередодні виборів – це спроба зіграти на розпачі бідного народу. Я вважаю, це аморально", – наголошує Масим Юрченко.

Аптечки з емблемою фонду народного депутата почали роздавати в Харкові тиждень тому. Тут 18 найменувань медикаментів, а на додачу – побажання від політика.

За даними громадянської мережі "Опора", яка стежить за виборчим процесом, пакунки з ліками мали отримати переважно пенсіонери. Потенційним виборцям їх доправляють додому. Проте звинуватити відправника пакунків у підкупі виборців та притягнути його до відповідальності – майже неможливо.

"Це справді має ознаки непрямого підкупу виборців. Кандидат хоч і не зареєстрований, але він неодноразово заявляв, що буде йти по цьому округу. Він навіть у Facebook написав пост, що подав документи у ЦВК на реєстрацію в цьому окрузі. Але він ще не зареєстрований, щоб вчиняти які-небудь дії", – пояснює  координатор "Опори" Микола Зінченко.

До такої "благодійності" майбутні виборці ставляться по-різному.

"Я до цього ставлюся нормально, навіть позитивно. А голосувати... я все одно своєї думки не зміню. Так, я візьму той кілограм гречки і піду проголосую за того, за кого я хочу", – каже харків'янка Людмила Лукаш.

Пенсіонерка Людмила Зверєва додає: "Я думаю, це просто підкуп – і все. Ось дали гречки вам кілограм. І що? За нього йти голосувати? А я не хочу йти за нього голосувати!"

Олександр Грановський, від фонду якого і надсилали ліки, – депутат Верховної Ради VIII скликання. Має намір іти на позачергові парламентські вибори як мажоритарник, в одному з округів Харкова. Він уже подав документи до ЦВК, але на сайті комісії поки що не з'явилася інформація про його реєстрацію. Отримати коментарі від Грановського та його прес-служби протягом дня знімальні групі "5 каналу" не вдалося. Телефони – не відповідають.

У поліції нині вирішують питання щодо відкриття кримінального провадження та встановлюють, хто роздавав пакунки з ліками. Напередодні виборів таку "благодійність" правоохоронці можуть кваліфікувати як спробу підкупу виборців.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
У Києві під одним дахом зберуть архіви усіх радянських каральних органів
Наступний матеріал
Про "шахтарів" на складних системах озброєння та вечірні "концерти": репортаж з передової
Loading...