Психологічна реабілітація на передовій
Психологічна реабілітація на передовій 5 канал

Військові психологи, які працюють в зоні ООС, розповіли про особливості своєї роботи – сюжет

Читайте по-русски
Щоб підтримати бійців, яку служать у зоні ООС, блокпости відвідує мобільна лабораторія психологічної підтримки

Адаптуватися до стресових умов, не допускати конфліктів із побратимами та спілкуватися з місцевими мешканцями. Саме цього бійців, які служать в зоні ООС, навчають військові психологи. Щоб визначити емоційний стан армійця, фахівцям достатньо одного погляду на людину. Як їм це вдається, дізнавалася Олена Уланова.

За плечима Артема - 10-річний досвід роботи психологом. Два з них він працює із нацгвардійцями у зоні ООС. Розповідає: найскладніше в роботі психолога - допомогли людині зрозуміти, що їй потрібна допомога.

"Більшість військовослужбовців, коли з ними працюєш, вони кажуть – у нас все гаразд. Вони відчувають себе такими кремезними чоловіками. Але так сталося, що наша кваліфікація дозволяє виявляти по руху очей, по міміці тощо якісь приховані їх проблеми", - пояснює військовий психолог Артем Бархан.

Артем не лише стежить за психологічним станом бійців, а й вчить їх уникати конфліктів. Адже нацгвардійці вартують на блокпостах. У таких умовах виникає ризик суперечок із місцевими.

 "Перевірка на блокпостах зумовлює інколи затримки, які пов’язані з великою кількістю особистого та службового транспорту, який перетинає блокпост. Але хотілося б наголосити, що все це ми робимо задля безпеки громадян", - зазначає начальник групи морально-психологічного забезпечення ОТУ "Схід" НГУ Віталій Сиротенко.

Щоб підтримати бійців, яку служать у зоні ООС, блокпости відвідує мобільна лабораторія психологічної підтримки. Армійців залучають до тренінгів, бесід, лекцій і навіть дитячих командних ігор.

У такий спосіб військові психологи визначають проблеми у психологічному стані бійців.

"Спостерігаючи роботу команди, ми можемо діагностувати навіть якісь приховані проблеми, які військовослужбовець не хоче казати", - пояснює військовий психолог.

"В умовах безперервного несення служби іноді буває дуже складно зберігати спокій. Тож, отакі психологічні тренінги допомагають розвантажитись та забути про проблеми", - ділиться нацгвардієць Емануїл Писаренко.

Використовуючи ігрову форму, психологи виявляють і конфліктних людей, після цього визначають їх здатність працювати в команді.

Щоб за відсутності психолога бійці самі могли впоратися з проблемою і допомогти товаришам по службі, їх знайомлять із навичками першої психологічної допомоги.

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

Попередній матеріал
Євстратій Зоря: ексклюзивне інтерв'ю на "5 каналі"
Наступний матеріал
"Граблі Януковича": мережу обурило, що Зеленський назвав українок "туристичним брендом"
Loading...

"Знали, що дома чекають": до Миколаєва повернулася остання група бійців 79-ї ОДШБр ЗСУ

"Розслаблятися не можна": на Маріупольському напрямку журналісти годину чекали припинення ворожого вогню

Виглядало феєрично: почесна варта ЗСУ взяла участь у фестивалі Drillfest у Празі

Доба на Донбасі: армійці знищили вантажівку та гаубицю ворога у відповідь на обстріли окупантів

"Заберемо наш Луганськ – звільнимо Донецьк": бійці розповіли, як окупанти хиблять у розрахунках

"Утримали територію і просунулися вперед": легендарні "едельвейси" повернулися на ротацію в Коломию – відео