До Миколаєва повернулася остання група бійців 79-ї ОДШБр ЗСУ
До Миколаєва повернулася остання група бійців 79-ї ОДШБр ЗСУ 5 канал

"Знали, що дома чекають": до Миколаєва повернулася остання група бійців 79-ї ОДШБр ЗСУ

Читайте по-русски
Упродовж тижня із зони проведення ООС додому повернулося понад тисячу десантників

Миколаїв зустрів своїх героїв. Додому з передової повернулися бійці 79-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ. Впродовж восьми місяців армійці боронили країну на приазовському напрямку на Донеччині. Як зустрічали бійців – бачили кореспонденти "5 каналу".

Від ранку біля пропускного пункту військової частини 79-ї ОДШБр ЗСУ чатують рідні та друзі десантників. Вдома військовослужбовців не бачили від осені. На зустріч із побратимами чекає і демобілізований боєць 79-ї Олександр Базенюк. У 2014-му він був поранений під Слов’янськом. Зв'язок із рідною бригадою підтримує й донині.

Наголошує: "Я прийшов тому, що це мої друзі, брати, і не прийти було неможливо. Такі заходи дуже потрібні. Це іншим людям, які цього не розуміють, вони мають осмислити це все. Війна все ж таки в нашій країні".

Упродовж тижня із зони проведення ООС додому повернулося понад тисячу десантників. Ранок п'ятниці у військовій частині розпочався урочистим шикуванням. До місця постійної дислокації прибула остання група бійців 79-ї бригади.

Дивіться також: "Дякую, що прикриваєте": у Миколаєві зустріли армійців 79-ї десантно-штурмової бригади

Упродовж восьми місяців миколаївські десантники боронили країну на Приазов'ї. За цей час, захищаючи українську землю від агресора, від ворожих обстрілів загинули семеро бійців бригади. Жодного разу армійці не допустили прориву окупантів через позиції українських військ.

"Випад зробили – і тікати. Але нашим бійцям, 79-ї окремої десантно-штурмової бригади, вдалося зробити так, щоб вони запам'ятали цей район, де ми перебували. Для себе – з поганої сторони, а для нас – з дуже доброї", – усміхається заступник командира бригади Ярослав Калашник.

Після офіційної частини – довгоочікувані обійми з рідними. Дочекалася тата дворічна Діана. 30-річний Артем Лелека приєднався до бригади в першу хвилю мобілізації. Згодом вирішив продовжити службу та підписав контракт зі Збройними силами.

"Найголовніше – що повернулись. Втрати звичайно, співчуваємо сім'ям. А так враження, емоції передати неможливо. Що давало сили там? Віра та надія. І знали, що дома чекають, і захищати сім'ю потрібно", – згадує армієць.

Найближчий тиждень бійці проведуть у родинному колі. Після цього – злагодження на полігоні. На зміну десантникам на позиції приазовського напрямку з Миколаєва вирушили бійці 36-ї бригади морської піхоти ЗСУ.

Наталя Приходько, Ігор Невідомський, Миколаїв, "5 канал"

Попередній матеріал
Проблеми та плани: як в Україні змінюватимуть систему донорства
Наступний матеріал
Дешеві поїздки рівня ЄС: в Україну заходить найбільший автобусний перевізник Європи – подробиці
Loading...

Виконували обов'язок із честю та гідністю: розвідники 130-го батальйону повернулися на ротацію в Дубно

"Усі повернулися до сімей": як артилеристів 44-ї бригади зустрічали з фронту

На Яворівському полігоні відбулася п'ята ротація військовослужбовців Збройних сил США

Герої нарешті вдома: після місяців на фронті 28-ма мехбригада повернулася до Одеси

"Навіть ім’я 26-ї бригади стримує ворога": артилеристи ЗСУ повернулися з передової – як зустріли бійців

Півроку "тихої", але результативної служби: з фронту повернувся 74-й розвідбатальйон