Повернення десантників з ООС до Чернівців
Повернення десантників з ООС до Чернівців 5 канал

"Хвилювалися, щоб дитина впізнала": до Чернівців з фронту повернулося більш як 200 десантників

Читайте по-русски
Понад 8 місяців вони захищали Україну на сході, а тепер нарешті повернулися до своїх рідних

Більш як 200 воїнів 3-го батальйону 80-ї десантно-штурмової бригади повернулися зі сходу до своєї військової частини в Чернівцях. Рідні, волонтери, містяни і влада – урочисто зустріли захисників. Відпочиватимуть армійці місяць. Потім – знову боронити східні кордони країни. Захисників зустрічала і знімальна група "5 каналу.

Понад вісім місяців вони захищали Україну на сході, а тепер нарешті повернулися до своїх рідних. Воїни-десантники урочистою ходою пройшли через усе місто Чернівці, де розташована їхня військова частина. В руках захисників – портрети загиблих побратимів. Містяни зустрічають воїнів зі стягами, квітами і кульками.

До рідних поспішає 24-річний Артем. Три роки тому армієць підписав контракт зі Збройними силами. Тож після місяця відпочинку разом з іншими побратимами повернеться на схід: "Рідних хотів бачити, дуже не вистачало нам цього. Піти у відпустку, трохи відпочити, набратися нових сил – і далі на службу".

Важче, ніж військовим, вдається стримувати емоції їхнім рідним. Кажуть: непросто було хвилюватися і чекати: "Найбільше хвилювалися, щоб приїхав живий-здоровий. Тепер хвилювалися, щоб дитина впізнала. Дитина впізнала – тепер від тата не відходить".

"Солдату в окопі дуже важливо розуміти, відчувати, що його чекають, що про нього думають, про нього пам'ятають, дбають. Це надає наснагу, впевненість, стійкість при виконанні завдань", – наголошує командир батальйону Володимир Шворак.

За п'ять років війни 3-тя батальйонно-тактична група 80-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ втратила 24 воїнів, понад 300 військових були поранені та травмовані. Майже 200 десантників відзначені державними нагородами.

Майя Гуменна, Максим Козменко, Чернівці, "5 канал"

Попередній матеріал
Україна має можливість відновити ядерний статус – ветеран зовнішньої розвідки
Наступний матеріал
Ідея зародилася ще у 2005-му: Єлісєєв розповів невідомі факти про те, як Україні вдалося отримати безвіз
Loading...