Василь Богдан
Василь Богдан 5 канал

Україна має можливість відновити ядерний статус – ветеран зовнішньої розвідки

Читайте по-русски
Країни, які турбуються про свою безпеку, виходять з договору про нерозповсюдження ядерної зброї

Україна, на думку експерта, має право переглянути свій статус, адже всі, хто гарантував Україні безпеку, підписуючи "Будапештський меморандум", відмовляються від виконання його умов, стверджуючи, що ця угода не має юридичної сили. Проте на такий крок можна йти, лише зміцнивши свої ракетні сили. Таку думку в ефірі "5 каналу" висловив ветеран зовнішньої розвідки Василь Богдан.

"Стосовно ядерного статусу, безумовно, Україна має такі можливості відновити. Але, як перший етап, я би сказав, що Україні потрібно зміцнити свої ракетні сили, щоб у нас були ракети і малої, і середньої дальності. Щонайменше, ці ракети могли діставати тих нерадивих сусідів, які вже замахнулися на нашу територіальну цілісність, і які збираються це зробити", – сказав ветеран зовнішньої розвідки.

Також Василь Богдан зазначив, що Україна вже впроваджує програму "Ракетний щит" і Укроборонпром виробляє відповідні типи ракет, які здатні захистити територію країни.

Крім того, зауважив, що це Росія запустила в інформаційне поле тему можливого відновлення Україною ядерного статусу. Причиною цього є міжнародні відносини, що фактично відновили "холодну війну". 

Він також додав: "Росія фактично почала вискакувати із ОСО-2 про обмеження ракет малої і середньої дальності,зараз вони виходять із ОСО-3, і слідом за ними Сполучені Штати Америки. Одним словом, ми спостерігаємо офіційне відновлення "холодної війни", а поряд з цим і шалену гонку озброєнь", – відзначив Василь Богдан.

На думку експерта, загалом ситуація у світі несприятлива для роззброєння.

"Взагалі, договір про нерозповсюдження ядерної зброї зараз терпить крах, він розвалюється, і країни, які хочуть забезпечити свою безпеку, та ж, до речі, Північна Корея, вони працюють у напрямі зміцнення своєї обороноздатності за рахунок стратегічних видів озброєння, в тому числі і ядерних", – стверджує Василь Богдан. 

Повний коментар експерта можна переглянути тут:

Нагадаємо, раніше повідомлялося, російські військові стратеги всерйоз вивчають можливість застосування ядерної зброї в обмежених військових конфліктах.

Попередній матеріал
У Черкасах п'яні працівники прокуратури влаштували дебош у ресторані – відео
Наступний матеріал
"Хвилювалися, щоб дитина впізнала": до Чернівців з фронту повернулося більш як 200 десантників
Loading...