ПАРЄ, Страсбург
ПАРЄ, Страсбург 5 канал

Українська делегація залишила засідання ПАРЄ після підтвердження повноважень росіян

  Читайте по-русски
  Делегація РФ повернулася до роботи в ПАРЄ з повним переліком повноважень

  Парламентська асамблея Ради Європи підтвердила повноваження російської делегації, при цьому в резолюції не згадується про жодні санкції. Таким чином, делегація РФ повернулася до роботи в ПАРЄ з повним переліком повноважень, чого і домагалася Росія. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Відповідну резолюцію підтримали 116 депутатів, проти було 62, утрималися 15.

  Після голосування члени української делегації у повному складі зібралася в центрі зали та оголосили, що залишають зібрання. Відтак засідання ПАРЄ було перервано.

  Читайте також: 7 національних делегацій оголосили демарш у ПАРЄ через повернення РФ

  У резолюції міститься норми про те, що асамблея закликає державні органи Російської Федерації: "звільнити 24 українських моряків, захоплених у Керченській протоці; негайно сплатити всі внески в бюджет Ради Європи; беззастережно і в повному обсязі співпрацювати з об'єднаною слідчою групою і прокуратурою Нідерландів у залученні до відповідальності винних у катастрофі літака Малайзійських авіаліній MH 17; вжити ефективних заходів для запобігання порушення прав лесбіянок, геїв, бісексуалів, транссексуалів та інтерсексуалів (ЛГБТІ), зокрема в Чеченській Республіці, а також притягнути до відповідальності винних за дії, вчинені в минулому; співпрацювати в повному обсязі з міжнародною спільнотою в розслідуванні вбивства Бориса Нємцова".

  У резолюції ПАРЄ пропонується висловити жаль через відсутність співпраці з боку РФ у рамках процедури моніторингу, а також занепокоєння з приводу низки "негативних тенденцій у сфері демократії, верховенства права та прав людини".

  У документі також зазначено, що асамблея завжди вважала за краще діалог як засіб досягнення довгострокових рішень.

  Як повідомляв 5.UA, Парламентська асамблея Ради Європи дозволила російській делегації повернутися до ПАРЄ без виконання жодних міжнародних зобов'язань.

  Для цього країні-агресору слід просто поповнити скарбницю ПАРЄ членським внеском та допустити комісара РЄ з прав людини на свою територію. Рішенням обурена українська делегація та її союзники. Розчарування висловило вітчизняне Міністерство закордонних справ. Розкритикував резолюцію ПАРЄ і п'ятий президент України Петро Порошенко, і чинний глава держави Володимир Зеленський. Делегація Верховної Ради України у Парламентській асамблеї на знак протесту проти присутності російської делегації призупинила роботу в літній сесії, за винятком розгляду повноважень російської делегації.

  Попередній матеріал
  Україну штовхають у радянське минуле: Інститут нацпам’яті оскаржить рішення про перейменування вулиць
  Наступний матеріал
  Більш як 30 українських телеканалів і радіостанцій під загрозою вимкнення – Холодна
  Loading...

  Засідання сесії ПАРЄ: розгляд проекту резолюції, яка може повернути РФ до Ради Європи – трансляція

  "Через ПАРЄ намагаються відбілити репутацію РФ", – Береза пояснив, чим це вигідно Німеччині та Франції

  "Гроші або принципи": німецька делегація під тиском Росії облаяла українську делегацію у ПАРЄ – депутат

  Українці втратили місця у комітеті ПАРЄ, що працював над зняттям санкцій проти РФ

  У ПАРЄ обмежили обсяг можливих санкцій проти Росії – Ар'єв пояснив, що це означає для України

  Не пробачили: ПАРЄ відмовилася від більшості регламентних правок, які вимагала Росія