Декомунізація
Декомунізація dt.ua

Україну штовхають у радянське минуле: Інститут нацпам’яті оскаржить рішення про перейменування вулиць

Читайте по-русски
Три роки, поки тривав суд, жодних аргументів для скасування перейменування київських проспектів Бандери та Шухевича в суді не було озвучено, зазначив В’ятрович

Перейменування проспектів у Києві та Харкові, повернення їм комуністичних назв прокоментував директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович у студії "Інформаційного дня" на "5 каналі".

Так, В'ятрович зазначив, що Інститут нацпам'яті має намір оскаржити рішення Окружного адмінсуду про перейменування, адже підстав для його ухвалення не було.

"Безперечно, ми будемо оскаржувати це рішення. Як тільки воно з'явиться, як тільки ми отримаємо його текст, ми будемо подавати на апеляцію. Тому що впевнені: жодних правових підстав для такого рішення суду немає. Три роки, поки йшов суд, жодних аргументів на користь скасування цього перейменування фактично в суді не було озвучено. Через те ми дуже здивовані й обурені рішенням судді", – сказав В’ятрович.

За його словами, перейменування в Харкові та Києві – це наслідок невтручання держави у питання, пов’язані зі збереженням національної пам'яті.

"На жаль, можна говорити про якісь уже системні кроки проросійських сил в Україні, які користуються чи то небажанням нової влади втручатися в ці процеси, чи то відсутністю взагалі в неї якогось бачення того, якою має бути національна пам'ять і питання культури в Україні. І, відповідно, вони справді підняли голову, намагаються зіштовхнути Україну в радянське минуле", – сказав В'ятрович.

"Але я переконаний, що вони зазнають поразки й фіаско, зважаючи на те, що країна, з якою вони намагаються боротися, дуже змінилася від 2013 року. А вони діють тими самими методами, якими вони діяли за Януковича", – додав він.

В’ятрович переконаний, що це не пов'язано з проблемами в законодавстві. А те, що відбувається, це "звичайний "безпрєдєл", це люди, які взагалі не намагаються дотримуватись бодай якихось процедур".

Як повідомляв 5.ua, 25 червня Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Київської міської ради щодо перейменування проспектів Степана Бандери та Романа Шухевича в українській столиці. Мер міста Володимир Кличко зазначив, що Київрада готує апеляцію на це рішення. Активісти теж налаштовані оскаржувати комунізацію назв.

Попередній матеріал
Обвинуваченого у штурмі Майдану ексголову СБУ Щеголєва випустили із СІЗО
Наступний матеріал
Українська делегація залишила засідання ПАРЄ після підтвердження повноважень росіян

Столичний суд скасував перейменування проспектів Бандери та Шухевича

#KyivNotKiev: у міжнародній базі виправлять написання столиці України

Конституційний суд розгляне законність перейменування УПЦ МП

#KyivNotKiev: аеропорт Брюсселя почав правильно писати назву Києва англійською

"Южний" тепер "Південний": уряд перейменував три морські порти

Вулиця Джона Маккейна з'явилася в столиці України