Українські полонені моряки в 'суді'
Українські полонені моряки в 'суді' Роман Цимбалюк

Кремль погодився звільнити полонених моряків – якщо їх судитимуть за законами РФ

  Читайте по-русски
  МЗС України вже проінформувало Міжнародний трибунал ООН з морського права про цинічну пропозицію Росії

  Росія намагається змусити офіційний Київ визнати судове переслідування проти військовополонених моряків і навіть закликає діяти відповідно до російського законодавства. Крім того – вимагають від України письмових гарантій.

  Про це йдеться у дипломатичній ноті, яку Кремль надіслав вітчизняному МЗС на виконання рішення Міжнародного трибуналу ООН із морського права. Йдеться про ухвалу від 25 травня, коли трибунал зобов'язав Москву негайно звільнити і повернути Україні три українські ж кораблі та полонених моряків.

  "Вважаємо цю пропозицію Росії неприйнятною та такою, що загострює спір між Україною та Росією стосовно імунітетів військових кораблів. Про це українська сторона уже поінформувала Міжнародний трибунал з морського права. У цьому зв'язку вимагаємо від Росії без будь-яких подальших умов виконати Наказ Міжнародного трибуналу з морського права і невідкладно звільнити захоплених 24 українських моряків", – йдеться у повідомленні МЗС України.

  Напередодні сплив місяць, впродовж якого Росія мала відзвітувати про виконання цього рішення. По факту – відзвітували про своє небажання це рішення виконувати. На цьому наголошує міністр закордонних справ Павло Клімкін. Чільник міністерства додає – жодних гарантій від Києва Москва не отримає.

  Як повідомляв 5.UA, 25 травня Міжнародний трибунал з морського права зобов'язав Росію негайно звільнити три українські кораблі та 24 моряків, які були захоплені торік у листопаді. Трибунал визнав, що українські кораблі мали право на прохід Керченською протокою, а Росія діяла в межах правоохоронної, а не військової операції – як на тому наполягала сама РФ. Рішення трибуналу є обов'язковим до виконання.

  Попередній матеріал
  "Вийдуть і поїдуть до Москви": як Росія шантажує євродепутатів у ПАРЄ
  Наступний матеріал
  Європейські ігри 2019: українські спортсмени виграли три медалі за один день
  Loading...