Визволення українських моряків з РФ
Визволення українських моряків з РФ usionline.com

Зеркаль про повернення моряків: Маємо план, як змусити РФ виконати рішення Морського трибуналу ООН

  Читайте по-русски
  25 червня 2019 року Росія має подати звіт про те, як вони виконали наказ Трибуналу

  До 25 червня 2019 року РФ має прозвітувати про виконання рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків та кораблів, і Україна має план, як змусити РФ виконати це рішення. Про це в інтерв'ю "Укрінформу" розповіла заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

  "Ми працюємо над реалізацією саме наказу Міжнародного морського трибуналу щодо наших моряків. І я думаю, що в найближчому майбутньому ви побачите, як ми його будемо реалізовувати на майданчиках ООН", – наголосила Зеркаль.

  Вона також зазначила, що МЗС скерувало звернення до Росії з питанням про те, коли Україна може забрати моряків і кораблі.

  Зеркаль сказала: "Відповіді немає. 25 червня вони мають подати звіт про те, як вони виконали цей наказ, а далі у нас уже є план, як забезпечити подальший тиск для того, щоб вони виконали цей наказ. Але поки що я про це говорити не буду". 

  Як повідомляв 5.UA, 25 травня Міжнародний трибунал з морського права зобов'язав Росію негайно звільнити три українські кораблі та 24 моряків, які були захоплені торік у листопаді. Трибунал визнав, що українські кораблі мали право на прохід Керченською протокою, а Росія діяла в межах правоохоронної, а не військової операції – як на тому наполягала сама РФ. Рішення трибуналу є обов'язковим до виконання.

  Натомість Росія вкотре заявила, що у трибуналу немає юрисдикції розглядати відповідне питання. А напередодні Лефортовський суд Москви залишив під вартою до кінця липня останню вісімку військовополоненних моряків. Решті так звані запобіжні заходи продовжили ще раніше.

  Попередній матеріал
  Тест на алергеність: Супрун розповіла, чи дійсно шкідливий тополиний пух
  Наступний матеріал
  "Метінвест" побудує кисневий комплекс у Маріуполі
  Loading...