Алергія, чихання
Алергія, чихання відкриті джерела

Тест на алергеність: Супрун розповіла, чи дійсно шкідливий тополиний пух

  Читайте по-русски
  Тополі дійсно можуть викликати алергію, але навесні, в березні чи квітні, зауважила чільниця МОЗ
  В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун наголосила, що зелені насадження в містах є ефективним засобом у боротьбі зі спекою та забрудненням повітря, а отже алергіями, і закликала не рубати тополі. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
  • Від чого виникає алергія

  "Він (тополиний пух – ред.) може потрапляти в очі чи до носа, але він – лише механічний подразник, а не алерген. А загострення алергії викликає цвітіння диких злаків, як то тимофіївки, яке в часі збігається з дозріванням насіння тополі. Саме пилок злаків розноситься вітром і викликає алергію", – написала очільниця МОЗ.

  Водночас вона підтвердила, що тополі дійсно можуть викликати алергію, але навесні, в березні чи квітні, коли квітнуть чоловічі дерева: "Алергія, зазвичай, розвивається на кілька алергенів. Наприклад, пилок тополі, берези, полуницю, чи молоко або арахіс. Можна уявити, що всі тополі і берези в місті щезли, але всі алергени в будь-якому разі зникнути не можуть".

  Супрун нагадала, що алергія – це невиправдана реактивність імунної системи конкретної людини.

  "Масштабне дослідження чинників, що впливають на поширеність алергії, екземи та ринокон'юктивіту показали, що ранній контакт із пилком захищає від розвитку алергій, а не навпаки. Тобто пилок тополь та інших рослин, який ми вдихаємо в ранньому дитинстві, захищає нас від алергії в майбутньому. З котиками та генетично зумовленою астмою, до слова, та сама історія. Пухнастики зменшують ймовірність розвитку астми в дитини", – зазначила Супрун. 

  Вона також розповіла, які чинники збільшують імовірність розвитку в дитини алергії чи астми. За словами Супрун, це пасивне куріння, пліснява в помешканні, раннє лікування антибіотиками, забруднення повітря зваженими частками та оксидами сірки і азоту. 

  • Поради алергікам і не тільки

  Алергікам вона порадила піти до лікаря і з'ясувати, на що саме і коли розвивається алергія. Тут стануть в пригоді аналізи і харчові тести. Лікар пропише препарати, що допоможуть пережити алергію з якомога меншим дискомфортом.

  Та порадила: "Коли в повітрі пилок, на який у вас алергія, варто щільно зачиняти вікна, вмиватися та промивати носа, аби зменшити контакт".

  Супрун підкреслила, що саме зелені насадження в містах є ефективним засобом у боротьбі з міськими острівцями спеки та забрудненням повітря, а отже алергіями. За її словами, дерева очищають повітря від газів та зважених часточок. Найбільш ефективними є змішані насадження різної висоти, що ростуть близько до джерел забруднення, тобто вздовж доріг. 

  "Найбільш ефективними очищувачами повітря є хвойні дерева, а також дуб і падуб (останній відомий як елемент різдвяного декору), а також старі і великі верби, катальпи, платани, липи, клени та не дуже поширені в нас гінкго та гледичія колюча. Остання формує широку крону та ідеально підходить до створення затінку на вулицях", - написала Супрун.

  Очільця МОЗ пояснила, що для найбільшого ефекту в місті мають бути широколистяні дерева, хвойні та чагарники, що рівномірно ростуть і утворюють затінок, адже просто парків і скверів замало для боротьби із забрудненим повітрям, високою температурою і одним з їхніх наслідків – алергією.

  Як повідомляв 5.UA, до програми "Доступні ліки" можуть увійти препарати для дітей, онкохворих та алергіків. 

  Попередній матеріал
  Порошенко відвідує музичний фестиваль "Underhill" – відео
  Наступний матеріал
  Зеркаль про повернення моряків: Маємо план, як змусити РФ виконати рішення Морського трибуналу ООН
  Loading...