Розрослася на 40 гектарах: як у Черкасах борються з небезпечною амброзією

Скріншот відео
Амброзія – сильний алерген, який становить загрозу для здоров’я людини, кажуть медики

Закладений ніс, чхання і почервоніння – розпочався сезон цвітіння амброзії. Черкаси оголосили війну рослині, яка викликає алергію. Замість звичного викошування у міських парках впроваджують незвичний метод – використовують воду та бішофітну сіль.

Купою дорогих медпрепаратів Віталій рятується від алергії. Впевнений, що погано йому саме від амброзії, яка в Черкасах цвіте чи не на кожному кроці.

"Бували випадки, коли ти просто йдеш, випадково зачіпляєшся за цей кущ, мимоволі чешеш носа, все, це таке почервоніння, що просто жах, навіть зараз треба уже запшикувати носа, бо розумію, що починається", – ділиться чоловік.

Амброзія – сильний алерген, який становить загрозу для здоров’я людини, кажуть медики. Період її цвітіння довгий: від середини липня до перший осінніх заморозків. Ліки лише здатні покращити стан алергика, однак повністю побороти недугу медикаментозно не можливо.

"Викликає алергічне захворювання, сінну лихоманку, загострення, виникнення бронхіальної астми, загострення алергічного риніту. Попередження цих захворювань пов’язане насамперед з боротьбою з самою амброзією", – пояснює завідувач пульмунологічним відділенням КНП "Перша черкаська міська лікарня" Антон Лисенко.

Відтак тягар боротьби з алергорослиною лягає на плечі комунальників. У Черкасах амброзія розрослася загалом на 40 гектарах – це четверта частина території міста. Рослину скошують раз на місяць. Виїздять і окремо, за заявками містян.

"Місто бореться за зверненнями на номер 505, є черговий по місту, кожен ранок моніторять звернення, проводять об’їзд території, щонайбільше день-два місто спрямовує підрядну організацію і вони вживають заходів", – розповів начальник відділу екології Черкаської міської ради Володимир Гусаченко.

У міських парках, замість звичного викошування, впроваджують незвичний метод – використовують воду і бішофітну сіль. Після кроплення амброзія в’яне вже через годину.

Таке кроплення не шкідливе для людей та не нищить інших рослин, а амброзія на цьому місці більше не виросте.

"От саме хімічні методи боротьби допомагають упоратися з амброзією, не те, що сьогодні скосили, а завтра вона вже починає знову рости, а саме тривалий ефект і досліджуємо, наскільки він тривалий", – пояснює директор КП "Дирекція парків" Володимир Стойко.

А от за приватні території комунальники не відповідають, тут і лишаються алергенні рослини. Господарів штраф не надто лякає. Покарання може сягнути майже тисячі восьмисот гривень. Щотижня проти порушників складають зо два десятки протоколів.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Об кого гривня "перечепилася": розлого про стрімке падіння національної валюти
Наступний матеріал
"Ани" на Farnborough-2018. Як "Антонов" робить мрії реальністю