Скріншот відео

Ще хвилина – і дитини б не було: на Черкащині іноземець врятував хлопчика від утоплення

Бенуа Моро із колегами приїхав на Черкащину у відрядження, і в той час був саме біля річки

Друге життя шестирічному хлопчикові зі Шполи Черкаської області подарували іноземці. Троє французів врятували дитину, яка тонула. Трагедія сталася на місцевому ставку, де просто біля берега глибина сягає трьох метрів. Іноземці витягнули хлопчика з води, зробили штучне дихання та повернули дитину до життя.

Не може стримати сліз та слів подяки Олександра Паренко – француз Бенуа Моро повернув до життя її онука.

Шестирічного Богдана та його семирічну сестру Ганну виховують бабуся із дідусем. Непосидючі діти без дозволу поїхали на велосипедах зустрічати дідуся. Шлях пролягав через річку. Як потрапив у воду – Богдан розповідати не хоче.

Розповіли лише бабусі – Богдан хотів налякати сестру, що кине її сумку у воду, замахнувся, але не втримався на березі.

"А тут якраз дід їде з огороду, бачить – Аня стоїть із велосипедиком, він питає, а де Богданчик, а вона каже – у воді, (плаче) він тоді ж подивився – глянув у воду – немає, давай кричати", – розповідає бабуся Богдана і Ані.

Скріншот відео

Його крики про допомогу почув француз Бенуа Моро. Він з колегами приїхав на Черкащину у відрядження, і в той час був саме біля річки.

"Коли я підбіг – мій друг уже стрибнув у воду, хлопчик був два метри від берега, я забіг у воду, взяв його на руки і виніс на берег", – пригадує іноземець.

Дитина була на триметровій глибині і перебувала під водою вже близько двох хвилин, іноземці пульсу не відчули – почали робити штучне дихання.

"Я проходив навчання з надання першої допомоги у Франції, але в реальному житті ніколи ці знання не застосовував. Але тут потрібно було діяти дуже швидко, не було часу на вагання, адже дитина була без ознак життя. Ми близько хвилини робили штучне дихання і тоді хлопчик почав дихати", – розповів рятівник.

Відразу прибіг охоронець місцевого підприємства, який і викликав швидку, хлопця відвезли до реанімації.

"Бачу, я "швидку" викликав, "швидка" під’їхала, забрала. Ще хвилина – і хлопчика б не було", – каже очевидець Анатолій Живанов.

Рятувальники кажуть – якби чекали швидку – хлопчика б не врятували. Тому радять випадковим свідкам трагедій на воді – швидко кидатися до потерпілого або кликати на допомогу. А вже на березі викликати "швидку" і намагатися самостійно реанімувати потерпілого.

"Штучне дихання – значить складаємо руки отак і дивимося, навпроти серця робимо 30 натискань, і коли зробили 30 натискань – робимо два вдихи, і так – поки не відновиться дихання у потерпілого", – пояснює начальник 17-ї державної пожежно-рятувальної частини Олександр Руденко.

Шестирічний Богдан три дні пробув у лікарні. Тепер уже вдома з рідними. Зустрічає своїх рятівників.

Хлопець пообіцяв більше не ходити на річку без дорослих. А Бенуа пообіцяв приїздити до Богдана щоразу, як буде в Україні.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Кінець близько": Сенцов написав листа своїй сестрі
Наступний матеріал
В Україні вирішили побудувати завод з виробництва сонячних панелей

На Одещині хлопчик вийшов у лиман на плоту і не повернувся

Для людей – як для себе: на Черкащині місцеві власноруч упорядковують пляжі для відпочинку

Одержима духом "джина": в Індонезії врятували жінку, яку 15 років тримали в печері

Побиття дітей в одеському притулку: поліція відреагувала на інформацію – подробиці

Знайшли кишкову паличку: МОЗ оновило перелік небезпечних пляжів у 19 областях і Києві

"Ти що, не міг відповісти?": масштаби проблеми булінгу в Україні – сюжет