"Метінвест" побудує кисневий комплекс у Маріуполі
"Метінвест" побудує кисневий комплекс у Маріуполі metinvestholding.com

"Метінвест" побудує кисневий комплекс у Маріуполі

  Участь у проекті взяла французька компанія

  Група "Метінвест" підписала контракт з Air Liquide, світовим лідером в галузі виробництва і постачання газів, технологій і послуг для промисловості й охорони здоров'я. На Маріупольському металургійному комбінаті (ММК) імені Ілліча побудують найсучаснішу повітророзподільну установку в Україні. Комплекс забезпечить потреби комбінату в кисні, що використовується для виробництва чавуну. Про таке йдеться на сайті компанії.

  У запуску проекту взяли участь Президент України Володимир Зеленський, посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, мер Маріуполя Вадим Бойченко, віце-президент з операційного блоку Air Liquide Ласад Джауані та генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.

  Загальні інвестиції в будівництво комплексу становитимуть 78,3 млн доларів США. Під проект залучено фінансування державного експортно-кредитного агентства Франції (Bpifrance Assurance Export).

  Потужність повітророзподільної установки становитиме 25 тисяч кубометрів кисню на годину. Інфраструктура комплексу містить станцію газифікації зі сховищем рідкого кисню, випарником і двома насосами. Автоматизована установка дозволить знизити витрати енергоресурсів на 20%.

  Устаткування для проекту виготовить Air Liquide, а реалізують його фахівці "Метінвест Інжинірингу" і ММК імені Ілліча. На час будівництва буде створено тисячу додаткових робочих місць. Ввести комплекс в експлуатацію планується до кінця 2021 року.

  Підписання контракту відбувалося на майданчику сталеливарного комплексу МБЛЗ №4, запущеного в березні. Комплекс, що розроблено з урахуванням новітніх технологій і дотриманням європейських екологічних стандартів, став наймасштабнішим об'єктом промислового будівництва за роки незалежності України. Проект обійшовся Метінвесту в 150 млн доларів США, а обладнання для нього виготовила австрійська компанія Primetals Technologies, світовий лідер у галузі рішень для металургійних підприємств.

  Президент України Володимир Зеленський на заході сказав: "Я хочу подякувати Ізабель Дюмон, нашим французьким партнерам за віру у стабільність України, в те, що ми вільна демократична держава. Ми можемо говорити про великі інвестиційні проекти в Україні. Сьогоднішній сигнал – це дуже важливий сигнал для всього світу, що всім країнам нема чого боятися. Це важливий інвестпроект для України і для Маріуполя. Те, що показало нам сьогодні це прекрасне підприємство, доводить – у нас прекрасна країна і гідні люди".

  Своєю чергою Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон сказала: "Участь французької компанії в цьому проекті Групи "Метінвест" демонструє нашу віру в можливості міста. Маріуполь стає все привабливішим, незважаючи на вплив конфлікту на Донбасі. Оновлення металургійного комплексу, інвестиції у промисловість додаватимуть Маріуполю нових сил, розвиватимуть робочі місця в місті. А це значить – зміцнювати територіальну цілісність України. Ми впевнені: Україна і Франція і надалі будуть рухатися вперед до нових цілей і звершень".

  Під час проекту взяв слово і Генеральний директор Групи "Метінвест" Юрій Риженков. Він сказав: "Ми модернізуємо не лише основне виробництво, але й допоміжну інфраструктуру. Останній раз такий проект було реалізовано ще в докризовому 2007 році. Уперше за 12 років ми побудуємо виробничий комплекс своїми силами. Компанія Air Liquide – наш давній партнер, який виробляє найсучасніше обладнання. Під проект вдалося залучити закордонне фінансування. Усе це свідчить про те, що "Метінвесту" довіряють. А зараз дуже вдалий час, щоб зробити українську металургію конкурентоспроможною на світовому ринку".

  А віце-президент з операційного блоку Air Liquide Engineering & Construction France Ласад Джауані зауважив: "Ми раді, що "Метінвест" обрав нас для цього проекту. Новий контракт підтверджує нашу спроможність надавати передові інженерні рішення, які є безпечними, надійними і високоефективними для наших клієнтів".

  Попередній матеріал
  Зеркаль про повернення моряків: Маємо план, як змусити РФ виконати рішення Морського трибуналу ООН
  Наступний матеріал
  Командувач Об'єднаних сил продемонстрував делегації США докази агресії на Донбасі – відео
  Теги:
  Loading...