Реконструкція бою за "Арсенал"
Реконструкція бою за "Арсенал" 5 канал

Більшовицький заколот 1918-го: у Києві провели масштабну реконструкцію бою за "Арсенал"

"Воювали" прямо на місці подій, які відбувалися 101 рік тому – у середмісті столиці навіть стріляла гармата

У столиці відбулася реконструкція сторічного бою: йдеться про події у київському заводі "Арсенал", де 101 рік тому спалахнуло більшовицьке повстання, яке зупинили підрозділи армії УНР. Подивитися на відтворений заколот у середмісті Києва, хід повстання, спробу захопити стратегічне оборонне підприємство – прийшло кілька сотень людей. Історичну реконструкцію бачила і кореспондент "5 каналу".

Станіслав уже втретє бере участь у реконструкції бою за завод "Арсенал". Цього разу – в ролі більшовика: "Ми будемо відтворювати фінальний бій, кінець опору, коли війська УНР перемогли заколотників і повернули українську владу в Київ".

Щороку від 2017-го реконструктори намагаються відтворити бій із максимальним реалізмом. Адже воюють прямо на місці подій, які відбувалися 101 рік тому.

"Ми власне і робимо на саме цьому історичному місті, під стінами заводу "Арсенал", які ще з тих пір на собі тримають сліди від куль, від гарматних пострілів. Ми відчували себе, фактично, як сто років тому наші вояки", – розповідає учасник реконструкції Владислав Куценко.

Організатори дійства пояснюють – згадка про минуле важлива, якщо із неї робити висновки та проводити паралелі із сучасністю.

"Ми маємо виносити уроки з цих історій. Тому що державність втратити дуже легко. А тоді, після втрати державності, почалися надзвичайно трагічні сторінки для українців", – наголошує організатор реконструкції Петро Кузик.

Постріли холостих набоїв лунають на все середмістя. Вояки УНР атакують противників, які ховаються за барикадами. За кілька хвилин протистояння – УНРівці вивозять гармати. Вирішальний постріл, і далі рукопашний бій.

Учасники дійства та глядачі – у захваті.

"Мені здалося, що потрапив у той час, коли це було. Мені дуже сподобалася реконструкція. Я бачив дуже запеклий бій, і наша армія перемогла російську. І так було і так буде завжди", – ділиться враженнями Андрій.

На Арсенальній площі вже відвоювали, сформували відразу кілька колон і крокують до Аскольдової могили. Там – молитвою вшановуватимуть героїв Крут. Рушає близько 1 тис. людей. Смолоскипною ходою та під конвоєм поліцейських.

Бій завершено, а організатори вже міркують, як удосконалити реконструкцію наступного року. Глядачі ж переконують – насамперед до заходів потрібно залучати молодь. Щоб і найменші учасники дізнавалися про історію України.

Валерія Павленко, Василь Дендін, "5 канал"

На Чернігівщині відбулася церемонія вшанування пам'яті Героїв Крут – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Гройсман назвав обсяг норвезьких інвестицій в українську економіку
Наступний матеріал
Ілля Новіков детально розповів про абсурдність того, що закидають українським військовополоненим морякам
Loading...

Акція "Доба": чому в Тернополі підлітки добровільно ув'язнили себе в колишніх казематах НКВС – сюжет

У Львові почали демонтувати монумент радянським збройним силам: у чому складнощі

З початку року 90% радянських ГОСТів втратили чинність в Україні – Мінекономрозвитку

Тоталітаризм, світові війни, Голодомор: які в України шанси повторити гіркий історичний досвід

100 років соборній Україні: як святкували різні регіони України

Уперше за часи незалежності: в Києві відкрили пам'ятник отаману УНР Симону Петлюрі