Вшанування Крут
Вшанування Крут 5 канал

"Заспівали гімн та обнялися перед розстрілом": на Лук'янівському цвинтарі вшановують героїв Крут

Там, зокрема, поховані двоє товаришів, яких після розстрілу поховали в одній труні

У столиці героїв Крут вшановували на Лук'янівському цвинтарі. Там поховані двоє товаришів – Володимир Шульгін та Володимир Наумович. Їм було по двадцять три роки. З бою хлопці вийшли живими, але потрапили в полон більшовиків. 

Племінниця Володимира Шульгіна розповіла, що перед розстрілом хлопці заспівали Гімн України та міцно обнялися. Так їх і поховали – разом в одній труні.

Місце захоронення героїв родичі тримали в таємниці аж до здобуття Україною незалежності. Біля могили сьогодні відправили панахиду. Люди принесли квіти та синьо-жовті стрічки.

"Це виблюдки пекла. Знущалися всю ніч над беззахисними і над полоненими. Вони вмирали із Гімном на вустах. А два товариші – Володимир Шульгін і Володимир Наумович – в останню мить кинулися в обійми, і тут їх прошили кулі. І вони залишилися на віки у дружніх обіймах", – розповіла племінниця героя Крут Олена Леонтович.

"Коли їх перезаховували 100 років тому, вважалося, що це велика трагедія і люди плакали. Однак саме ця трагедія стала підставою для формування нового етапу національно-визвольної боротьби. 100 років тому відбулася подія, котра увійшла в історію визвольних змагань, в історію новітньої України, без якої національна пам'ять українського народу немислима", – зазначив голова Організації українських націоналістів Богдан Червак. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

На Чернігівщині відбулася церемонія вшанування пам'яті Героїв Крут – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Хитка крига": в Луцьку три дні шукають підлітка, який провалився під лід
Наступний матеріал
Суд у справі голови Держаудитслужби Лідії Гаврилової – завершено
Loading...