5 канал

100-річчя бою під Крутами: в Івано-Франківську влаштували реконструкцію одного з епізодів війни

У постановочній баталії зійшлися понад сотня аматорів

Реконструкцію одного з епізодів бою під Крутами до сотої річниці тих подій влаштували в Івано-Франківську, і не будь-де, а на території палацу Потоцьких - колишнього маєтку засновників міста. Зазвичай вона закрита для відвідувачів, однак для такого дійства ворота відчинили.

Учасники клубів історичної реконструкції взялися за відтворення одного з епізодів війни 1918 року. В бою зійшлися сили Української народної республіки та більшовицької Росії.

"За сценарієм, більшовицькі заколотники захопили частину території міста, вимагають від української влади визнання республіки рад. Вимагають, фактично, капітуляції. Війська Центральної Ради блокують заколотників, намагаються їх штурмувати, але заколотники бороняться відчайдушно, тому що на підході війська Раднаркому, на чолі яких в авангарді йдуть матроси Балтійського флоту", - розповіла президент ГО "Департамент воєнно-культурної антропології", учасник історичної реконструкції Олекса Руденко. 

5 канал

"В тій битві, яку зараз ми відтворювали, всі моряки Балтійського флоту були вбиті. Тому і українці змогли, зрештою, виграти. Тоді була революція, і в більшості моряки Балтійського флоту найбільше підтримували "червоних", той режим, відповідно, вони і в Україні також проводили зачистки, бої і так далі", - прокоментував учасник історичної реконструкції Віктор Стефанович.

У бійців армії УНР озброєння автентичне, щоправда не бойове. Однострої відтворили власноруч за зразком мундирів царської Росії.

"Одягали те, що було під руками. Намагалися все-таки якось упорядкувати зовнішній вигляд, робили самодіяльно якісь речі. Головне, що знімали погони і царські кокарди. Ну а приналежність до УНР – це оцей шлейк", - зазначив ще учасник історичної реконструкції, актор Національного академічного театру імені І.Франка Олексій Паламаренко.

У постановочній баталії зійшлися понад сотня аматорів. Відтворення одного з епізодів героїчної боротьби армії УНР проти більшовиків учасники історичної реконструкції присвятили сторіччю битви під Крутами.

Ольга Рега, Сергій Попович, Івано-Франківськ, "5 канал".

Попередній матеріал
Герої сьогодення вшанували Героїв Крут: усі подробиці церемонії з Чернігівщині
Наступний матеріал
Олександр Усик повернувся в Україну: як уболівальники зустріли чемпіона в аеропорту "Бориспіль"

На Чернігівщині відбулася церемонія вшанування пам'яті Героїв Крут – ФОТО

Церемонія вшанування пам'яті 100-річчя бою під Крутами – відео

Потяг в історію: на місце битви під Крутами з Києва вирушили курсанти 30-ти військових училищ

100-річчя бою під Крутами: в Україні вшановують пам'ять студентів, що полягли у нерівному протистоянні із більшовиками

Скоро в кіно: відбулася презентація першого трейлера стрічки "Крути 1918"

100 років потому: як українське кіно відтворює історичний бій під Крутами