5 канал

У Івано-Франківську до Дня героїв влаштували масштабну реконструкцію битви 1920 року – відео

До міста з'їхалися реконструктори з України та Польщі

Постріли гвинтівок, кулеметів та гармат лунали в Івано-Франківську. До Дня героїв у місті влаштували реконструкцію битви 1920 року, у якій українсько-польське військо протистояло Червоній армії. 

Міський парк в Івано-Франківську немов перемістився майже на 100 років у минуле. Зброя та військова форма вражають реалістичністю, а бойові дії наче справжні. Ось так вояки УНР пліч-о-пліч із поляками воювали проти Червоної армії.

У складі армії Української народної республіки – третя залізна дивізія та гайдамаки. На озброєнні мають гвинтівки, кулемети і гармати. Стріляють хоч і "холостими", та від цього не менш ефектно. А ще використовують шаблі, якими без вагань обіцяють порубати ворога.

Віталій Головенько, представник вінницького клубу "Честь і слава", розповідає: "Ми сьогодні реконструюємо третій гайдамацький полк, другий його курінь. Це кавалерія, яка воювала на боці Петлюри. Було сформовано переважно з мешканців Донбасу, шахтарів, зокрема. Тих, які підтримували Петлюру, які воювали на стороні української армії, але проти більшовизму".

Проти такої потужної армії червоноармійці шансів майже не мають. Тому всі гинуть під натиском українців та поляків.

5 канал

Учасник реконструкції Володимир Боголій говорить: "Звичайно, на західній Україні було б грати січових стрільців чи гайдамак. Але в нас така роль, що граємо комуняк, ті, які прийшли на нашу землю з бідою. Всі загинемо, ось тут, на цій висоті".

Реконструктори умовно відтворюють події 1920 року, коли українці з поляками об'єдналися, щоб відбити наступ червоноармійців. Військової мети цей союз досягнув, хоча згодом швидко розпався.

Співорганізатор реконструкції битви Любомир Горбач розповідає: "Ця ціль мала військовий характер – зупинити наступ більшовицьких військ на Варшаву, на Європу. Більшовицька окупація тоді і пізніше показала, що вона була страшніша, ніж польська, чеська, словацька і навіть пізніше німецька".

Щоб влаштувати таке видовище, до Івано-Франківська з'їхалися реконструктори з України та Польщі.

Ольга Рега, Сергій Попович, "5 канал"

Попередній матеріал
Медики попереджають про можливу епідемію кору в Україні: як розпізнати недугу та чи потрібне щеплення
Наступний матеріал
Стало відоме ім'я переможця Каннського фестивалю
Loading...

За ініціативи Польщі у Брюсселі відбудеться зустріч "друзів України"

Залізницею до Польщі: "Укрзалізниця" відправила у тестовий рейс потяг Ковель-Хелм

Український інституті пам'яті показав, де в Польщі понівечили українські пам'ятники, а в Україні польські – інфографіка

Порошенко обговорив з президентом Польщі вшанування 70-ї річниці операції "Вісла"

Польські прикордонники затримали підозрюваного у вбивстві полонених на Донбасі

5 канал - трансляція наживо