Крафтова історія, палац із привидом та квест просто неба: чому варто відвідати Ужгород

Спецпроект "5 каналу" "Мандруй Україною" продовжує подорож туристичними місцями країни. Сьогодні ми – в Ужгороді. Де збирати цікавинки та враження – з'ясовували наші кореспонденти

Ужгород – найменший і найзахідніший обласний центр України, який межує зі Словаччиною і часто приймає іноземців. Місцеві називають місто європейським давно, хоча й наголошують – серце в нього українське.

Тисячу років тому половецька орда відчайдушно билася за місцевий замок, але завоювати не змогла. Тепер бої тут проводять, щоб вражати туристів.

Ужгород мандруй
/
Ужгород мандруй
/
Ужгород мандруй
/

Фортеця XV-XVIII століття, збудована на Замковій горі, – серце Ужгорода. Дороги усіх мандрівників обов'язково приведуть у палац зі старожитностями, історіями та легендами. Так, у замку мешкає привид Білої панни – дівчини, яка покохала ворога родини. За це батько живцем замурував її у стіні. Відтоді привид дівчини блукає темними лабіринтами.

"Були люди, які тут займалися, у цих стінах. Вони відчували чийсь погляд, чиєсь таке холодне дихання і так далі. Деякі наші охоронники розповідали про ці речі", – каже науковий співробітник Закарпатського обласного краєзнавчого музею Георг Філіп.

Ужгород мандруй
/
Ужгород мандруй
/

Кожен ужгородець порадить власні улюблені місця, але жоден не оминув увагою Закарпатський музей просто неба. Тут зібрані зразки найдавніших видів народного мистецтва.

"Тут є діюча церква, яка без жодного цвяху зроблена, де між іншим, кожну неділю проходить служба Божа і так само там проводять вінчання, тобто дуже цікаво", – розповідає мешканка Ужгорода Любов Повідайчик.

Ужгород мандруй
/
Ужгород мандруй
/
Ужгород мандруй
/
Ужгород мандруй
/
Ужгород мандруй
/

З кінця в кінець Ужгорода - лише 5 кілометрів. Але сподіватися обійти місто за один день – не варто. Адже цікавинки, повз які неможливо пройти, на кожному кроці. У найпопулярніших місцях спостерігають за туристами 27 бронзових міні-скульптур великих людей. Знайти кожну – завдання туристичного квесту.

Ужгород мандруй
/
Ужгород мандруй
/
Ужгород мандруй
/
Ужгород мандруй
/

"Чим ми пишаємося – це маленьке місто маленьких людей з великим серцем. Ми пропонуємо крафтове пиво, крафтовий сир, крафтові солодощі, крафтову історію, якщо можна так сказати", – зазначає краєзнавець Федір Шандор.

Ще кілька років тому туристів-іноземців в Ужгороді було в рази більше, аніж українських. Нині в сезон місто щоденно приймає майже 3 тисячі мандрівців. "Земля українська багата чудовими, незвіданими нами місцями і варто їхати і пізнавати, і отримувати знання і враження, емоції", – переконаний турист із Рівного Євген Ярош.

"Є такі місця, куди заходиш і там приємно. Тебе чекають. Видно, що у цьому місці тебе чекають", – додає туристка з Коростеня Анжела Міллер.

Світлана Максимова, Микола Томаш, Закарпатська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Мандруй Україною": як в Одесі отримати максимум задоволень за мінімальних витрат
Наступний матеріал
Давній "храм-соцмережа" та легендарний замок XVII ст.: що подивитися у Прикарпатті
Теги: