5 канал

Герої сьогодення вшанували Героїв Крут: усі подробиці церемонії з Чернігівщині

Продовжать урочисті заходи у понеділок на Аскольдовій могилі у столиці

Героїв, які сто років тому боронили країну від російсько-більшовицької навали, вшановували Герої сьогоднішні: подякувати полеглим під Крутами студентам прийшли туди і вихованці 30 військових навчальних закладів і учасники АТО, які нині боронять країну від російської навали. Кореспондент "5 каналу" Олена Бережнюк про урочистості докладно. 

На першій колії залізничного вокзалу чекає потяг "Єднання". Інтерсіті Київ-Крути нині везе до відомої тепер кожному українцю станції військових курсантів із тридцяти міст України.

"Мої батьки служать і я пішов, бо теж хотів захищати Україну", - сказав першокурсник Одеського військово-морського ліцею Микита Любимов.

Микита - студент Одеського військово-морського ліцею. У родині всі військові. Нині захищають рідне місто Маріуполь. Пам'ятає Микита і про захисників Крут.

"Сто років тому такі студенти, як ми, пішли захищати Україну. Вони зовсім були молоді і дуже любили Україну", - зазначив Микита.

У Юрія з Острога батько також служив у зоні АТО. 2014-го обороняв Бахмут. Хлопець теж став на захист країни. Вважає, битва сторічної давнини мала важливе значення.

"Вони змогли затримати радянську армію. Дозволили центральній раді прийняти важливі геополітичні рішення", - зауважив першокурсник Острозького ліцею з посиленою військовою підготовкою Юрій Котюк.

Разом із курсантами до станції вирушають і українські захисники. Герой України Володимир Жемчугов про події під Крутами дізнався вже після проголошення незалежності.

"Я тільки після 91-го року дізнався про ці події. За радянських часів це замовчувалося. Я пам'ятаю тільки повстання на заводі "Арсенал". Це все, що тоді подавалося в підручниках", - прокоментував Володимир.

До монумента загиблим курсанти вирушають пішки.

Урочисті заходи у меморіальному комплексі відбулися без участі Президента - не зміг вилетіти зі столиці через погодні умови.

Курсантам, що прибули на заходи, вручають пам'ятні прапори, з якими вони повертаються до своїх ліцеїв. Отримали їх із рук курсантів Військового університету телекомунікацій та інформатики, учасників Антитерористичної операції.

"Символізм буде в тому, що в бою під Крутами брали участь такі ж курсанти, тільки в інший час. Вони зараз стануть частинкою історії", - сказав молодший сержант, курсант Військового інституту телекомунікації та інформатики Дмитро Кузьмін.

1918-го вдалося спинити наступ, але незалежність ми таки втратили. Тепер будуємо власну державу, пам'ятаючи про уроки історії.

"Крім військового конфлікту, який зараз триває, Україна є об'єктом інформаційних війн. Одна з арен цих війн є історія, спроби перекрутити історію, показати українців, як націю, яка ніколи не мала своєї держави", - зазначив директор Інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович.

Продовжать урочисті заходи вже завтра на Аскольдовій могилі у столиці. Там поховані 30 студентів-крутян, які героїчно загинули, потрапивши до полону більшовиків.

Олена Бережнюк, Орест Пона, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Штаб: За день у зоні АТО жодного ворожого обстрілу не зафіксовано
Наступний матеріал
100-річчя бою під Крутами: в Івано-Франківську влаштували реконструкцію одного з епізодів війни

Потяг в історію: на місце битви під Крутами з Києва вирушили курсанти 30-ти військових училищ

100-річчя бою під Крутами: в Україні вшановують пам'ять студентів, що полягли у нерівному протистоянні із більшовиками

День пам'яті: у Польщі вшановують жертв Голокосту

Білорус, який загинув за Україну: в Києві проходить хода пам'яті на честь Михаіла Жизневського

Скоро в кіно: відбулася презентація першого трейлера стрічки "Крути 1918"

Забути той ранок неможливо: у Маріуполі згадували жертв обстрілу мікрорайону "Східний"