Річниця бою під Крутами: Вшановувати пам’ять героїв прийшли бійці АТО

На місце історичного бою принесли кілька десятків запалених лампадок та квіти

Пам'ять студентів, полеглих у нерівному бою із вдесятеро більшою армією більшовиків вшанували під Крутами. З часу того бою минуло 99 років, але подякувати сміливим юнаків зібралися більше тисячі українців, зокрема й ветерани АТО. Деталі розповіла журналіст "5 каналу" Наталка Коцкович. 

Рівно 99 років тому, після створення Української Народної Республіки тут, на залізничній станції Крути понад півтисячі українських студентів, захищаючи Київ, вступили у нерівний бій з більшовиками. Біля меморіалу на місці, де відбувався бій, поіменно згадують закатованих студентів та кадетів, які стали на захист України. Натепер достеменно відомі імена та прізвища 27-ми героїв-крутянців.

Попри зовсім юний вік, 9-річний Михайлик добре знає про подвиг під Крутами. На місце битви хлопчик приніс квіти. "Вони боролися за волю України. Їх було 450 проти шести тисяч москалів", – каже хлопець.

Символ патріотизму та жертовності задля свободи країни – так українці говорять про безстрашних юнаків, яким вдалося на кілька днів зупинити наступ ворога.

Кримчанка Марина Сіла каже: "Я хочу, щоб про це пам'ятали. Щоб настав нарешті в Україні мир. Тому що я дивлюся, що 100 років минуло, а історія повторюється".

З-понад тисячі учасників поминального заходу, є й ті, хто нині боронить Україну від кремлівського ворога. З початком війни в Україні, цього дня згадують і загиблих на Сході.

У Києві українці вшановують пам’ять героїв Крут – фоторепортаж

/
Президент України Петро Порошенко вшановує пам'ять героїв Крут
/
/

Михайло Драпатий, командир 58-ї мотопіхотної бригади ЗСУ, каже: "Ми, як і наші предки 99 років тому робимо одну справу. Юнаки, які не знали, куди йдуть, на що йдуть, але на вірну загибель. Не вміли тримати зброю в руках, але за покликом серця свого і своїх переконань, вони все-таки взяли в руки зброю і зупинили на деякий час просування російської агресії".

Комбриг Михайло Драпатий згадує 2014-й, коли він виводив із ворожого оточення кілька підрозділів, зокрема і добровольчих. Каже, героїчність українських юнаків 100 років тому і тепер – незмінні: "2014 рік. Добровольчі батальйони. Ніхто не сказав, що не підемо, ніхто не сказав, що не буду. Взяли в руки зброю і виконували ці бойові завдання".

На місце історичного бою принесли кілька десятків запалених лампадок та квіти. А українські скаути-пластуни традиційно віддали шану своїм героїчним загиблим під Крутами одноліткам.

Наталка Коцкович, Олександр Фенько, Чернігівська область, "5 канал"

Дивіться також:

Крути: вони боролися, щоб ми перемогли

Попередній матеріал
У Києві відбувся щорічний урочистий марш пам'яті Героїв Крут
Наступний матеріал
У Запоріжжі вшанували героїв Крут пам'ятною ходою та реквіємом
Loading...
Турчинов: Героїв Крут убили, бо не змогли зламати

Турчинов: Героїв Крут убили, бо не змогли зламати

"Звідти, з Крут, наші героїчні діти дивляться в глибину нашої совісті" – Порошенко звернувся до українців

"Звідти, з Крут, наші героїчні діти дивляться в глибину нашої совісті" – Порошенко звернувся до українців

Гройсман з нагоди річниці бою під Крутами: "Вклоняюся мужності юних героїв, які боролися за Україну"

Гройсман з нагоди річниці бою під Крутами: "Вклоняюся мужності юних героїв, які боролися за Україну"