Бій за майбутнє: Сьогодні українці вшановують пам’ять героїв Крут

istpravda.com.ua
Від дня, коли сотні юних героїв під Крутами поклали життя за міжнарождне визнання незалежності України, минає 99 років

У неділю, 29 січня 2017 року, українці вшановують пам'ять Героїв Крут. У цей день у 1918 році українські курсанти, студенти та гімназисти полягли на залізничній станції Крути неподалік від села Пам'ятне у зіткненні з армією більшовиків.

Українські герої протистояли у бою з більшовиками протягом майже п'яти годин, не дивлячись на те, що кількість курсантів та "Вільного козацтва" була в десять разів меншою від складу більшовицької армії під командуванням есерівця Михайла Муравйова.

В історичному зіткненні українці знищили понад 300 агресорів. Утрати українських військ під Крутами оцінюють у 70–100 загиблих, за сучасними підрахунками. Серед них – 37–39 вбитих у бою та розстріляних студентів i гімназистів.

Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який фактично означав міжнародне визнання української незалежності.

З того часу минуло майже сто років, а відважні українці знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських життів.

Нагадаємо, у 2016 році пам'ять героїв Крут у Києві вшанували смолоскипною ходою. Тоді націоналістичні організації зібрались поруч метро Арсенальна і пройшли зі смолоскипами та свічками вулицею Мазепи і алеєю Героїв Крут до Аскольдової могили.  

Дивіться також фотогалерею, як у Києві вшановують пам'ять героїв Крут.

У Києві українці вшановують пам’ять героїв Крут – фоторепортаж

/
Президент України Петро Порошенко вшановує пам'ять героїв Крут
/
/

Попередній матеріал
Чорна пляма в історії: Сьогодні Україна та світ вшановують жертв Голокосту
Наступний матеріал
Дейв Гаан – про новий альбом Depeche Mode: "Він сексуальний. І це рух"
Loading...