Чорна пляма в історії: Сьогодні Україна та світ вшановують жертв Голокосту

embassies.gov.il
Через десятки років після масштабної трагедії світ не може змиритися з проявом жорстокості – масовими катуваннями та вбивствами людей за національними ознаками

За ініціативою Ізраїлю, США, Росії та ряду інших держав 1 листопада 2005 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію, в якій постановила, що 27 січня вважатиметься Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.

5.ua

Саме цього дня у 1945 році війська Радянської армії звільнили перший, найбільший з німецьких концтаборів Аушвіц (Освенцим), розташований за 70 км від Кракова.

У гітлерівських таборах було знищено понад 6 мільйонів євреїв та мільйони представників інших національностей. Серед загиблих у печах Освенцима були наші співвітчизники, які вважали Україну своєю Батьківщиною, творили її матеріальне та культурне багатство.

5.ua

За свідченнями в’язнів, що вижили, в таборах проводилися варварські експерименти над людьми. Людей поміщали у спеціальні холодильні камери і проводили над ними досліди з переохолодженням та штучним заморожуванням. Для випробування нових медичних засобів викликалися різні захворювання: малярія, висипний тиф, інфекційна жовтяниця та ін. На живих людях перевіряли вплив на організм отрут і дію запальних бомб тощо.

За першими післявоєнними даними, для використання рабської праці, ізоляції та знищення євреїв та інших груп населення, яких нацисти вважали неповноцінними, було створено близько 7 тисяч концтаборів та гетто.

5.ua

У 2000-х роках дослідники Меморіального музею Голокосту у Вашингтоні повідомили про 20 тисяч місць знищення людей. За останніми даними того ж музею, на території Європи існувало більше 42500 концтаборів та гетто.

У цей день пам'яті Україна та світ висловлюють слова співчуття рідним і близьким усіх загиблих від рук нацистів у роки Другої світової війни. Сплановане і систематичне вбивство мільйонів євреїв та представників інших національностей є незбагненним проявом людської жорстокості і визнається світовим співтовариством злочином, що не має терміну давності.

Проте, не дивлячись на страшні сторінки історії, людство не до кінця засвоїло урок.  По всьому світу сьогодні можна спостерігати спалахи ненависті, расизму, фанатизму та упередженості за національними ознаками. Так, на території  України від рук сусідньої держави гинуть ні в чому не винні люди.

Страшні події, які відбувались багато років тому, повинні вчити людей не повторювати сьогодні тих помилок, які завдали непоправних втрат для світової спільноти та шанувати один одного незалежно від національної приналежності.

Зазначимо, що в Україні представники Єврейського форуму проведуть всеукраїнську акцію "Шість мільйонів сердець". Зокрема, в пам’ять про загиблих запалять шість свічок. До запалення долучаться українські державні діячі, голови дипломатичних місій Ізраїлю, Німеччини та Швейцарії, а також колишні в’язні концтаборів.

Попередній матеріал
День соборності України: як український народ об'єднав державу
Наступний матеріал
Бій за майбутнє: Сьогодні українці вшановують пам’ять героїв Крут
Теги:
Loading...