День пам'яті: сьогодні 72-а річниця звільнення одного з найбільших нацистських таборів Аушвіц-Біркенау

Голокост - день пам'яті http://korysniporady.com.ua/
За різними даними, під час Голокосту нацисти винищили від 6 до 11 мільйонів осіб

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року був звільнений один із найбільших нацистських концтаборів – Аушвіц-Біркенау у польському місті Освєнцим. Про це нагадує "5 канал".

Сьогодні там мають відбутися жалобні заходи за участі польського президента. Вшановуватимуть пам’ять жертв Голокосту і в Німеччині.

Слово "Голокост" із давньогрецької означає всеспалення. Цим поняттям позначають геноцид євреїв, і не лише євреїв нацистами під час Другої світової війни. Лише у концтаборі Аушвіц-Біркенау із 1940 по 1945 рік було закатовано 1,5 мільйона людей. Загалом же під час Голокосту нацисти винищили від 6 до 11 мільйонів осіб. 

waralbum.ru

Пам’ять жертв Голокосту вшановують і в Україні. Представники Єврейського форуму проведуть всеукраїнську акцію "Шість мільйонів сердець". Зокрема, в пам’ять про загиблих запалять шість свічок. До запалення долучаться українські державні діячі, голови дипломатичних місій Ізраїлю, Німеччини та Швейцарії, а також колишні в’язні концтаборів.

Аушвіц-Біркенауhttp://fb.ru/

Завершиться церемонія театральною постановкою під назвою "Паралельний світ" Ізраїльського театру "Секрет звуку". Водночас, у національному заповіднику "Бабин Яр" відкриється виставка "Бабин Яр: історія та долі". Окрім столиці, меморіальні акції відбудуться й в інших містах України.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту - пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Її відзначають щорічно.

"Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість", - йдеться в резолюції ГА ООН.

В Україні на державному рівні Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту щорічно відзначають з 2012 року.

Попередній матеріал
Член Литовської Гельсінкської групи: З військової точки зору Україна перемогла у війні з Росією
Наступний матеріал
Політолог про "геополітичних мачо" Путіна та Ердогана, стратегію Трампа та трикутник "Україна, РФ та США"
Теги:
Loading...