facebook.com/oleksandr.turchynov

Турчинов: Героїв Крут убили, бо не змогли зламати

За словами Турчинова, є свідчення, що один з учнів перед розстрілом першим почав співати "Ще не вмерла України ні слава, ні воля", і решта студентів, приречених на смерть, підхопили пісню

Захисників молодої держави під Крутами вбили, тому що не змогли зламати. На цьому наголосив у своєму зверненні з нагоди вшанування пам'яті Героїв Крут секретар Ради Національної безпеки України Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба РНБО

"Майже сто років минуло з того часу, як близько чотирьохсот відважних юнаків вступили у нерівний бій з російсько-більшовицькою ордою. І цим сміливим і відважним воїнам-патріотам вдалося неможливе – зупинити ворога, який переважав їх у понад 10 разів. Зупинити ворога на чотири дні", – наголосив Турчинов.

Він зазначив, що під час героїчного бою під Крутами розлючений значними втратами своїх військ червоний командир віддав наказ розстріляти близько 30 студентів, які, відступаючи, відійшли до Крут.

За словами Турчинова, є свідчення, що учень Київської української гімназії ім. Кирило-Мефодіївського товариства Григорій Піпський перед розстрілом першим почав співати "Ще не вмерла України ні слава, ні воля", і решта студентів, приречених на смерть, підхопили пісню.

"Так, співаючи, вони загинули. Їх вбили, тому що не змогли перемогти, не змогли зламати і викорінити дух свободи та віри в Україну...", – підкреслив Турчинов.

Він вшанував пам'ять загиблих під Крутами, а також героїв, які боронять незалежність зараз на Сході України.

"Ми здобули власну державність, і зараз, як і тоді, за неї доводиться воювати. Як і тоді, гинуть найкращі сини України за незалежну та соборну Державу. Але зараз ми змогли зупинити ворога та захистити власну країну! Вічна пам'ять та шана полеглим героям – героям ХХ століття і їх нащадкам – героям століття ХХІ!", – наголосив секретар РНБОУ.

Дивіться також фотогалерею, як у Києві вшановують пам'ять героїв Крут.

У Києві українці вшановують пам’ять героїв Крут – фоторепортаж

/
Президент України Петро Порошенко вшановує пам'ять героїв Крут
/
/

На його переконання, щоб стати дійсно вільними, потрібно бути сильними: "Шлях здолає лише той, хто ним йде. День у день, крок за кроком ми маємо звільняти свою землю від російських агресорів. Це наш шлях, і ми пройдемо його до переможного кінця! З вірою: у Бога, у себе, в Україну – переможемо!", – запевнив Турчинов.

Як повідомляв 5.ua, Президент України Петро Порошенко разом з дружиною поклали квіти до Пам'ятного Хреста Героям Крут у Києві

Дивіться також:

Крути: вони боролися, щоб ми перемогли

Попередній матеріал
Речник Міноборони розповів про втрати української армії через ранковий штурм під Авдіївкою
Наступний матеріал
Церемонія громадського прощання із Олександром Олесем та його дружиною Вірою – трансляція завершена
Loading...

У Києві пам'ять Героїв Крут вшанували смолоскипною ходою

Пам'ятне графіті Героям Крут створили у Харкові

На Аскольдовій могилі вшанували пам'ять Героїв Крут

Пам`ять героїв Крут сьогодні вшановуватимуть на Чернігівщині