5 канал

"Тоді ці хлопці заклали тривалу історію відновлення": Як відбувалася церемонія вшанування Героїв Крут – відео

Участь в церемонії взяли вихованці військових ліцеїв із 30 міст України

100-річчя бою під Крутами. Пам'ять студентів, що полягли у нерівному бою з більшовицькими військами армії Муравйова вшановують в усій Україні. Головні заходи – на території Меморіального комплексу "Пам'яті Героїв Крут" на Чернігівщині. Про таке повідомляє "5 канал".

Розпочали з покладання квітів. Потому заспівали гімн, який супроводжував салют із карабінів. Далі мали виступити перші особи держави. Однак Президент не приїхав через погодні умови. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко. Він запевнив: глава держави обов'язково братиме участь у заходах біля Аскольдової могили вже завтра. Саме там поховані курсанти – учасники битви під Крутами. Сьогодні ж їхню пам'ять вшанували хвилиною мовчання.

Участь узяли вихованці військових ліцеїв із 30 міст України. З рук курсантів військового інституту телекомунікацій та інформатики, які побували у зоні АТО, вони отримали пам'ятні прапори зі стрічками на честь 100-річчя легендарного бою.

Дмитро Кузьмін, молодший сержант, курсант Військового інституту телекомунікацій та інформатики, говорить: "Символізм буде в тому що у бою під Крутами брали участь такі ж самі курсанти, але в другий час. І вони зараз будуть частинкої цієї історії".

А віце прем'єр-мінстр України Павло Розенко сказав: "Станція Крути з одного боку – це невеличка станція на мапі України, одна невеличка точка на карті залізничних сполучень. І це одна з чисельних битв українського народу за свою незалежність, адже саме тут відважні юнаки, хлопці-герої дали бій переважаючим силам ворога. І саме тоді ці хлопці заклали тривалу історію відновлення української державності".

Дивіться, як проходили урочистості, у відео:

Попередній матеріал
Архиєрейська Божественна Літургія у протокатедральному соборі святої Софії у Римі за участі Папи Римського Франциска – відео
Наступний матеріал
Українська родина створила стартап, що потрапив в один із найкращих акселераторів у США – відео
Loading...