Україна, революції, Майдани
Україна, революції, Майдани http://hvylya.net/

Тоталітаризм, світові війни, Голодомор: які в України шанси повторити гіркий історичний досвід

100 років тому Україна втратила шанс отримати незалежність через внутрішні політичні чвари

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" голова комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко розповіла, наскільки великі шанси в Україні повторити гіркий історичний досвід подій 100-річної давнини.

"Ми проходимо зараз черговий іспит історією, і дуже хочеться мати національну збірну державників. Тому що, справді, 1919-го року були закладені підвалини для перемоги вже у 1991 році, коли ми здобули свою незалежність, але водночас досі немає відчуття політичного класу. Поки що можу сказати, що політична еліта лише формується і як такої її немає. Тому ми бачимо ті чвари, які зараз заважають Україні рухатися значно швидше, досягати нових історичних перемог, як наприклад отримання Томосу", – констатує Гопко.

Вона продовжує:

"Якщо провести паралелі, тоді (1919 рік – ред.) різні зовнішні вороги використовували чвари всередині, і ми втратили історичний шанс отримати незалежність. Багато істориків, та й взагалі українців знають наслідки – 70 років тоталітаризму, комуністичного режиму, дві світові війни, в яких ми так само виборювали своє місце в історії, але фактично були заручниками в чужих геополітичних війнах, Голодомор". 

Голова парламентського комітету також пояснює, чому гідних кандидатів у президенти українці часто-густо не бачать. Каже – то відлуння подій сторічної давнини. 

"Багато хто питає: чому після здобуття незалежності ми не мали достойних кандидатів у президенти? Тому що більшість з них були чи закатовані на Соловках, чи замордовані в Сибіру; тому що цвіт нації – розстріляне відродження – взагалі було знищено. За 70 років генофонд нації був знищений", – наголошує Ганна Гопко. 

Попередній матеріал
100 років соборній Україні: як святкували різні регіони України
Наступний матеріал
Недитяча історія для молодих: як у НМІУ пройшла зустріч із керівником оборони ДАП
Loading...