Барельеф Симону Петлюрі
Барельеф Симону Петлюрі Володимир Омелян / Facebook

Уперше за часи незалежності: в Києві відкрили пам'ятник отаману УНР Симону Петлюрі

За кілька десятків метрів від барельєфа – пам'ятник Миколі Щорсу, червоному командирові, який воював проти армії Української народної республіки

Меморіальний барельєф Симону Петлюрі відкрили в Києві – звучить буденно. А якщо сказати, що вперше за часів незалежності в Києві відкрили пам'ятник творцеві української незалежності, головному отаману УНР Симону Петлюрі? Давно небайдужі говорять про те, що в столиці має бути повноцінний пам'ятник Петлюрі, але поки відкрито тільки меморіальний барельєф. На відкритті були й журналісти "5 каналу".

Вишикувані в кілька рядів курсанти Військового ліцею імені Богуна та Інституту телекомунікацій терпляче очікують початку заходу. Вони прийшли на урочистості з нагоди відкриття меморіальної дошки Симонові Петлюрі – головному отаману військ і флоту Української народної республіки.

"Він був одним із засновників українських Збройних сил. Дуже велика постать в українській історії. І його повинні знати не тільки військові, чи ліцеїсти й курсанти, а й звичайні люди", – впевнений курсант Іван Шевченко.

Меморіальний барельєф встановили на стіні будинку, біля якого починається вулиця Симона Петлюри. Відкрити пам'ятний знак довірили Героєві України, генерал-майору Ігорю Гордійчуку.

"Ще 5 років тому було важко уявити, що нам вдасться потихеньку переламати ситуацію на нашу, на українську. І почати відновлювати свою ідентичність, свою історію, свою мову, свою культуру", – зізнається начальник Військового ліцею імені Івана Богуна.

За кілька десятків метрів від будинку, на якому встановили барельєф – пам'ятник Миколі Щорсу, червоному командирові, який воював проти армії Української народної республіки.

"Симон Петлюра краєм ока поглядатиме на нього, нагадуючи нам, що цього пам'ятника тут не повинно бути. Що цей пам'ятник повинен бути демонтований, бо ніколи не буде вільною та людина, яка шануватиме тих, хто вбивав нашу свободу", – наголошує директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

В'ятрович сподівається, що пам'ятник Миколі Щорсу демонтують уже цього року, а на його місці постане монумент Симонові Петлюрі.

Петро Троць, Дмитро Демішев, "5 канал"

Попередній матеріал
Сірі простирадла і падаючі полиці – як Омелян пояснив сервіс від "Укрзалізниці"
Наступний матеріал
"Ворог думає, що в безпеці, а я в 30 метрах лежу": як працюють розвідники ООС
Loading...

Відкриття барельєфу головному отаману військ і флоту УНР Симону Петлюрі – відео

На Прикарпатті місцеві жителі знайшли унікальні документи УПА

Бій УПА з НКВС під селом Космач: як українці знищили каральний загін радянської влади

Від чого залежить доля держави: Герасимов провів історичні паралелі між 1918-1919 і 2019 роками

Клімкін рекомендує: в МЗС відкрили виставку старовинних карт, на яких зображена Україна

Клімкін бере участь у відкритті виставки копій старовинних карт України – відео