ca.wikipedia.org

З початку року 90% радянських ГОСТів втратили чинність в Україні – Мінекономрозвитку

  Протягом 2016-2018 років до Національного органу стандартизації надходили пропозиції щодо подовження термінів чинності деяких ГОСТів

  У Мінекономрозвитку нагадали, що з 1 січня 2019 року переважна більшість технічних стандартів Радянського Союзу "ГОСТ", розроблених до 1992 року, втратили чинність в Україні, повідомляє прес-служба міністерства.

  Слід зазначити, що необхідність припинення дії на території України радянських ГОСТів визначена програмою діяльності Кабінету Міністрів України.

  Водночас, з метою зниження ризиків для бізнесу, Мінекономрозвитку завчасно запропонувало усім зацікавленим сторонам надати свої пропозиції щодо скасування ГОСТів, які втратили актуальність. Крім того, Національний орган стандартизації постійно надавав роз'яснення та консультації з питань, що виникають у зв'язку зі скасуванням ГОСТів.

  Протягом 2016-2018 років до Національного органу стандартизації надходили пропозиції щодо подовження термінів чинності деяких ГОСТів. В результаті консультацій, Національний орган стандартизації ухвалив низку наказів, згідно з якими 1173 радянські ГОСТи залишаються чинними станом на 1 січня 2019 року.

  Такі ГОСТи діятимуть до 1 січня 2022 року. Зокрема, це стандарти на заміну яких наразі проводиться або передбачається проведення розробки проектів відповідних національних стандартів; стандарти, посилання на які є в нормативно-правових актах; стандарти Єдиної системи конструкторської документації; стандарти розроблені свого часу на основі міжнародних стандартів, версії яких є актуальними в наш час.

  "Водночас, за потреби розробки національного стандарту на заміну відповідному радянському ГОСТу, будь-яка зацікавлена сторона (органи влади, асоціації виробників, підприємства, громадські організації тощо) може виступити замовником розробки такого стандарту відповідно до Закону України "Про стандартизацію", – йдеться у тексті повідомлення.

  Довідково, законом України "Про стандартизацію", який набув чинності 3 січня 2015 року, в Національне законодавство України імплементовані положення Угоди СОТ про технічні бар'єри в торгівлі. 

  Попередній матеріал
  Патріотичне привітання: в окупований Донецьк на кульках полетіли тисячі синьо-жовтих листівок
  Наступний матеріал
  Біля Криму почав патрулювання американський літак-розвідник
  Loading...

  Тоталітаризм, світові війни, Голодомор: які в України шанси повторити гіркий історичний досвід

  Московський Патріархат відчуває себе Церквою Радянського Союзу, а Україну бачить як УРСР – екс-священник УПЦ МП

  Гельсінська хунта: як СРСР у 1939 році розпочав війну з Фінляндією

  Доля, сповнена героїзму: як СРСР покарала полковника УНР за любов до України

  Економічний фронт: як союзники допомагали СРСР автомобільною технікою

  Патріотичне привітання: в окупований Донецьк на кульках полетіли тисячі синьо-жовтих листівок