Газ
Газ wprr.ru

Єврокомісія запропонувала Україні та Росії укласти контракт на транзит щонайменше на 10 років

  Читайте по-русски
  Європейські урядовці вже мали контакт з обома сторонами щодо організації такої зустрічі

  Єврокомісія має намір ще до початку літа скликати тристоронню зустріч з представниками України і Росії для обговорення питання транзиту газу територією України і пропонує розглянути укладення контракту на такий транзит тривалістю принаймні на 10 років. Про це сьогодні під час прес-конференції у Брюсселі заявив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, повідомляє Укрінформ.

  "Ми маємо вирішити питання з постачанням газу не лише для наступної зими. Як ви знаєте, ключовим пріоритетом для Європейського Союзу є забезпечити довгостроковий транзитний контракт через Україну протягом принаймні наступних 10 років. Це наш пріоритет, і ми дуже відкриті в цьому. Це саме те, що ми обговорювали під час нашої останньої тристоронньої зустрічі. Тож ми будемо намагатися зібрати таку зустріч так швидко, як це можливо, після президентських виборів в Україні", – наголосив Шефчович.

  Віце-президент Єврокомісії також додав, що вони вже мали контакт з обома сторонами щодо організації такої зустрічі, але досі не отримала відповідей, що, вочевидь, пов'язано із продовженням президентської виборчої кампанії в Україні

  "Коли ми востаннє зустрічалися в січні, ми погодилися, що спробуємо побачитися знову десь у середині травня. Поки що, і я так розумію, з причин, пов'язаних із виборчою кампанією в Україні, ми не отримали відповідей від сторін. Але можу вас запевнити, що ми зробимо все, що від нас залежить, щоб мати тристоронню зустріч до початку літа, тому що після цього залишається дуже мало часу. Ми всі маємо повністю розуміти, що попереду – зима, і вона прийде вже невдовзі", – наголосив він.

  Нагадаємо, 4 квітня, депутати Європарламенту ухвалили оновлені правила функціонування європейського ринку газу, які дозволяють Євросоюзу протидіяти монопольним тенденціям на газовому ринку ЄС.

  Попередній матеріал
  Дебати мають бути 19 квітня о 20:00, а далі нехай дискутують окремо – Аласанія
  Наступний матеріал
  Командувач ООС вирішив відкрити КПВВ "Мар'їнка" – подробиці

  "Наразі ще одного підвищення цін на газ на 35% не буде" – Гройсман

  Вдарить по ВВП: у "Нафтогазі" підрахували збитки України від будівництва "Північного потоку-2"

  "Північний потік-2": Зеркаль назвала чотири країни, які не підтримують Україну

  До боргу "Газпрому" додалося ще $75 мільйонів – пояснення "Нафтогазу"

  Відбулися тристоронні перемовини України, ЄС і Росії щодо транзиту газу: про що домовилися

  Активи "Газпрому" арештують по всій Європі – у "Нафтогазі" пояснили, за якої умови