Google

Відбулися тристоронні перемовини України, ЄС і Росії щодо транзиту газу: про що домовилися

Ключова тема перемовин – транзит природного газу в Європу територією України після 2019 року, коли закінчиться угода "Нафтогазу" з "Газпромом"

Тристоронні переговори щодо нового контракту на транзит російського газу через Україну поновляться восени. Раніше віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шевчович заявив, що новий контракт повинен відповідати європейському праву. У переговорах взяли участь делегації з України, Росії та представники Євросоюзу.

Ключова тема перемовин – транзит природного газу в Європу територією України після 2019 року, коли закінчиться угода з "Газпромом". За словами Шевчовича, новий контракт має сприяти прозорому співробітництву та не порушувати попередні домовленості про транзит газу. Єврокомісар також провів окремі зустрічі з українською та російською сторонами.

Делегацію України очолював міністр закордонних справ Павло Клімкін і голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв. Росію на зустрічі представляв міністр енергетики Олександр Новак і представники "Газпрому". Шевчович відзначив конструктивність обох переговорів і наголосив – наполягатиме на продовженні тристоронніх перемовин уже цієї осені.

"Ми провели дуже плідні двосторонні переговори. Я сподіваюся, що нині ми дамо дуже хороший імпульс і конструктив майбутнім перемовинам, та дуже чітко визначимо пріоритети й подальші кроки. Я переконаний, що слід і надалі продовжувати діалог на рівні експертів у вересні. А також потрібно відновити переговори на політичному рівні. Гадаю, це хороший початок і загалом успіх. Тож очікую на позитивні результати перемовин та їхнє продовження", – заявив віце-президент Єврокомісії з питань енергетики.

У межах переговорів Україна, ЄС та Росія також домовилися розробити дорожню карту для подальших зустрічей щодо обговорення транзиту російського газу територією України. Про це повідомляє міністерство економіки Німеччини. Зокрема, тамтешній міністр економіки й енергетики Петр Альтмайєр заявив: для України тристороння зустріч має особливе значення. Адже "в межах режиму тиші в Україні вона може означати новий імпульс для мирного процесу в цілому".

Попередній матеріал
Жахлива трагедія МН17: Логвинський розкрив одну з таємниць слідства
Наступний матеріал
Четверті роковини трагедії рейсу МН17: у Києві проходять жалобні заходи – включення
Loading...