"Нафтогаз"
"Нафтогаз" Інформатор

Вдарить по ВВП: у "Нафтогазі" підрахували збитки України від будівництва "Північного потоку-2"

  Йдеться про 3% ВВП, які Україна може втратити. Крім того, це ще й питання безпеки України та ЄС

  Збитки України від спорудження та запуску Росією скандального газогону "Північний потік-2" можуть сягнути 3 млрд доларів на рік. Про таке заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв під час виступу на 15-ій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії, передає "Економічна правда".

  "Північний потік-2" – набагато ширша проблема, ніж просто газове питання. Вона стосується безпеки України і не буде перебільшенням сказати, що для нас це питання виживання", – зауважив глава правління "Нафтогазу".

  За його словами, у разі якщо Україна втратить газовий транзит, це відкриє двері для повномасштабного військового вторгнення РФ на територію нашої держави.

  "Це не тільки питання грошей "Нафтогазу" чи України, але й питання безпеки. Не тільки нашої, а й всього Євросоюзу", – наголосив Коболєв.

  Він також зазначив: наразі Україна отримує близько 3 млрд доларів щорічно за рахунок транзиту газу.

  "Якщо "Північний потік-2" зараз запуститься, то за два роки проект може бути завершений. Щойно це станеться, всі розрахунки показують, що транзиту газу через Україну більше не буде", – підкреслив представник "Нафтогазу".

  Цей сценарій передбачає, що частина транзиту перейде до "Турецького потоку", а решта – "Північного потоку-2".

  "Для нас це буде величезна втрата – 3 млрд доларів або 3% нашого внутрішнього валового продукту, це величезна сума", – наголосив Коболєв.

  Попередній матеріал
  Українські бійці дали гідну відсіч ворогові – бойовики рахують втрати
  Наступний матеріал
  Польща у ПАРЄ вимагатиме від РФ повернути уламки літака Качинського
  Loading...