Смоленська авіакатастрофа
Смоленська авіакатастрофа https://smolensk.glavny.tv

Польща у ПАРЄ вимагатиме від РФ повернути уламки літака Качинського

Проект резолюції до ПАРЄ містить заклик до Росії повернути фрагменти судна без зайвих зволікань

На засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у жовтні розглянуть проект резолюції, в якому Росію закликатимуть повернути уламки літака екс-президента Польщі Лєха Качинського. Фрагменти судна уже вісім років поспіль безпідставно утримуються в російському Смоленську.

Про таке повідомив депутат польського Сейму від правлячої партії PiS Аркадій Мулярчик, передає "Укрінформ".

"Це дуже важлива подія з політичної і юридичної точок зору. Вперше міжнародний орган, як я сподіваюся, закличе Росію повернути літак", – зазначив Мулярчик.

Він також уточнив: Польща використовуватиме цю резолюцію в інших міжнародних інституціях, зокрема в НАТО та ООН.

Проект резолюції наголошує: будь-яка країна, на території якої трапилася авіакатастрофа, у відповідності до додатку №13 до Чиказької конвенції, повинна повернути уламки розбитого літака та всі матеріальні цінності після завершення слідства країні, якій належить розбитий літак. У Росії слідство було завершено ще 2011-го року. Тоді оприлюднили рапорт МАК про причини катастрофи.

"Постійна відмова повертати уламки літака та інші матеріали є порушенням закону з боку влади Росії, що посилює з польської сторони спекуляції, що Росія може щось приховувати", – зазначається у проекті резолюції.

Загалом же документ містить заклик до Росії повернути уламки літака без зайвих зволікань. Обговорення проекту резолюції призначене на 8-12 жовтня цього року.

Довідка: на світанку 10 квітня 2010-го року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація прямувала на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. У катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед них і президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі.

Влітку торік Польща вручила РФ ноту протесту через обмеження доступу до місця Смоленської катастрофи. 

Дивіться також фотогалерею: 

Три роки, майже 300 життів: у Нідерландах відкрили меморіал жертвам катастрофи МН17 – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вдарить по ВВП: у "Нафтогазі" підрахували збитки України від будівництва "Північного потоку-2"
Наступний матеріал
Смертельне ДТП з українцями в Росії: стали відомі нові подробиці трагедії
Loading...