Володимир Хандогій
Володимир Хандогій 5 канал

Україна має готуватися до моменту, коли "Північний потік-2" буде запущено – посол

На цей випадок потрібно розробляти певний план дій, аби врегулювати ситуацію в енергетичному секторі

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" президент Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний і Повноважний Посол України Володимир Хандогій заявив, що Україна має виходити з того, що газогін "Північний потік-2" буде збудовано, і відповідно до цього оцінювати свої спроможності та перспективи.

"Я не уявляю собі ситуації, хоча ніколи не кажи ніколи, але розраховувати на те, що будівництво "Північного потоку-2" буде зупинене, нереалістично. І ми повинні готуватися до ситуації, коли "Північний потік-2" буде запущено. Тому, можливо, триває якась підготовка, якийсь план "Б", планування на момент, коли цей проект буде реалізований, я не знаю. Але це треба робити – подобається нам це, чи не подобається. Я думаю, більшість експертів схиляється до думки, що цей потік буде побудований, точніше – нитка газогону буде побудована", – заявив Хандогій.

Він також зазначив, що наразі питання спорудження газопроводу залежить від рішення Данії.

"Цікаво, в який спосіб намагаються обійти Данію, адже саме Данія була тією кінцевою точкою, де "потік" повинен був закінчуватися, і дозвіл Данії був дуже важливим. Деякі держави відмежувалися і сказали, щоб (газогін) не проходив через їхні територіальні води, тому "це не до нас", а Данія повинна надати свій дозвіл", – зазначив посол.

Повну версію розмови дивіться у відео: 

Довідка. Проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

Як відомо, "Північний потік-2" має пройти дном Балтійського моря і транспортувати газ із Росії в Німеччину в обхід України.

Попередній матеріал
Полтавська суддя Гольник оскаржуватиме у Верховному Суді оголошену їй догану
Наступний матеріал
"Залітало просто в наші окопи": на Світлодарці з наближенням жнив стає "гаряче"
Loading...