Транзит газу
Транзит газу 5 канал

Ми зараз паразитуємо на "газовій російській голці" – економіст пояснив, чому

Україна залежить від транзиту російського газу. В разі його втрати – ми втрачаємо мільярди доларів і можливість імпортувати блакитне паливо з Європи

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" економіст Сергій Фурса пояснив, чому не можна стверджувати, що Україна здобула енергетичну незалежність від РФ, та розповів про українські інтереси в газовій сфері.

– Чи можна сказати, що Україна нині зістрибує з "газової російської голки"?

"Ми паразитуємо зараз на газовій "російській голці", тому що наявність російського газу в нашій транзитній трубі допомагає нам купляти газ в Європі", – каже експерт.

Він пояснює: "Для нас (України – ред.) важливі лише гроші за транзит газу, плюс – ми вже кілька років не купуємо газу в Росії. Якщо транзит йтиме нашою територією, ми знову робимо "затворочку" зі Словакією, ганяємо цей газ по колу і показуємо, що ми і транзитуємо, і купуємо газ. Це працює".

Таким чином, каже Фурса, питання транзиту і будівництва газогону "Північний потік-2" – це ключові проблеми для України на сьогодні.

"Якщо ми втрачаємо транзит – ми втрачаємо 3 млрд доларів і втратимо можливість імпортувати з Європи, бо ми розуміємо, що такі об'єми фізично не пройдуть через трубу. Це працює, тільки коли в нас у трубі є російський газ", – наголосив співрозмовник.

– Чи є можливість вести переговори з Російською Федерацією в тій ситуації, яка зараз є – війна і політична ситуація в Україні, вибори? 

"Немає, і це демонструє Росія. Насправді, дуже протилежні інтереси в сторін. Ми зараз зацікавлені в довгостроковому контракті на транзит, який би зберігав об'єм, а Росія каже: "Давайте там підпишемо щось на один рік, а потім ми запустимо "Північний потік-2" і все", – пояснив економіст. 

Більше подробиць – у відео: 

Попередній матеріал
Концерт-реквієм на честь "кіборгів" вразив відвідувачів аеропорту Львова – відео
Наступний матеріал
Правоохоронці викрили 2 борделі в центрі Києва
Loading...