Газ
Газ pixabay.com

"Газпром" може припинити транзит газу через Україну на початку 2020 року – Коболєв

Чільник "Нафтогазу" вважає, що буде "тягнути" газові переговори до завершення президентських та парламентських виборів

Російський "Газпром" може припинити транзит газу через Україну на початку 2020 року. Цього не виключає голова правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

Він вважає, що під час трьохсторонніх газових переговорів щодо умов транзиту через Україну, Росія розпочне тягнути час до завершення президентських та парламентських виборів.

Йдеться про перемови у форматі "Україна – Росія – ЄС". На політичному рівні вони мають відбутися 21 січня у Брюсселі. До цього тривали зустрічі на рівні експертів і офіційний Київ вважає, що їх провалила Москва, бо на домовленості по технічних умовах представники "Газпрому" не приїхали.

Тепер же голова правління "Нафтогазу" припускає, що підписати нові контакти по транзиту через затягування Росією переговорів не вдасться, що й призведе до припинення поставок у 2020.

"Я думаю, що вони дійсно тягнуть час до завершення політичного процесу. Чи буде достатньо часу після навіть парламентських виборів такі угоди укласти? Якщо підготовчі процеси будуть йти протягом року, я думаю, що достатньо. Чи є вірогідність того, що "Газпром" відмовиться і буде спробувати увійти в період 20-го року без контракту? Так, таке вже бувало. Чи може він відключити транзит? Може... Це було на практиці, це було двічі зроблено: це був 2006 і 2009 рік, обидва рази у січні", – зазначив Коболєв.

Ще влітку "Нафтогаз" повідомляв, що тристоронні переговори щодо блакитного палива ведуться на основі домовленостей 2009 року, тож Київ намагається оскаржити та переглянути кілька умов. А від втрати транзиту газу Україна нестиме насамперед економічні збитки, що можуть сягнути кількох відсотків ВВП.

Попередній матеріал
Експерти назвали основні економічні ризики 2019 року
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео
Loading...

У "Нафтогазі" розповіли про шантаж з боку "Газпрому": чого домагаються в РФ

Коболєв пропонує створити в Україні єдину базу споживачів газу: як це має працювати

Метою є придушити Україну всіма можливими способами: експерт про зірвані перемовини ЄС-Нафтогаз-Газпром

"Вірус агресії від правлячої верхівки": "Нафтогаз" відреагував на дії "Газпрому"

"Спроби залякати Європу": "Газпром" зірвав важливі переговори стосовно транзиту газу – МЗС

"Нафтогаз" vs "Газпром": скільки реально вдалося повернути грошей в Україну за рахунок позову у Стокгольмський суд