Фото із відкритих джерел

Експерти назвали основні економічні ризики 2019 року

Для економіки України важливо не допустити популізму та невиконання владою взятих на себе зобов’язань

Поміж основних внутрішніх ризиків 2019 року для економіки України фахівці називають президентські та парламентські вибори. Наголошують: важливо не допустити популізму та невиконання владою взятих на себе зобов’язань.

Про це йдеться в ефірі програми "Фінансовий тиждень".

"В наступному році у нас великі виплати по боргах. Активний політичний сезон, президентські й парламентські вибори. Під вибори, звісно, підуть гроші, десь 2 млрд доларів на вибори прийдуть від кандидатів та партій, проте не буде прямих іноземних інвестицій. Інвестори будуть очікувати результати виборів. Тиск на гривню, ясна річ, наростатиме. І та допомога, яку надає МВФ країні, дасть нам спокійно дожити до квітня, початку травня без великої турбулентності. Після президентських виборів може початися більш вагомий тиск на гривню" – коментує керівний партнер IK Capital Times Ерік Найман.

Голова ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек зазначає, що важливо, щоб політичний порядок денний не вплинув кардинально на ті рішення, які повинні бути ухвалені.
"Наступного року очікується зростання 2,9% ВВП, буде зростання кредитування. Ситуація на валютному ринку передбачувана, але ми чекаємо дій уряду і Національного банку України для отримання траншів" – додає експерт.

Локомотивами української економіки у 2019 році залишатимуться традиційні галузі: агросектор, металургія, будівництво. При цьому продовжуватиметься відтік трудових ресурсів за кордон, який з одного боку забезпечує надходження валюти в країну, з іншого – створює кадровий дефіцит.

"За різними оцінками, надходження валюти в країну становлять від 9 до 15 млрд доларів. Проте це не компенсується потоком людського ресурсу в нашу країну" – каже Владислав Кравець.

Попередній матеріал
Подячний молебень з нагоди отримання Томосу в Черкасах: виступ голови ПЦУ – відео
Наступний матеріал
"Газпром" може припинити транзит газу через Україну на початку 2020 року – Коболєв

У Нацбанку озвучили прогноз інфляції на кінець 2019 року

В Україні мають намір заборонити випробування косметики на тваринах

Метою є придушити Україну всіма можливими способами: експерт про зірвані перемовини ЄС-Нафтогаз-Газпром

Захмарні зарплати та премії: Кабмін вимагає нового контракту з керівництвом "Нафтогазу"

Брифінг голови Нацбанку Якова Смолія та його заступників – відео

"Вірус агресії від правлячої верхівки": "Нафтогаз" відреагував на дії "Газпрому"