У світовій економіці відбуваються такі процеси, що можуть зачепити, зокрема, і Україну. Йдеться про продовження падіння на світових фондових ринках та ускладнення ситуації в економіках США та КНР. Про це заявив голова Ради Національного банку Богдан Данилишин, передає "Новое время".
"Якщо припустити, що на світових фондових ринках продовжиться падіння, ситуація в економіках США та КНР ускладниться, то логічно очікувати турбулентності у світовій економіці. Це зачепить більшість країн і Україна не буде винятком. Якщо погіршиться ситуація в економіках країн – основних наших торгових партнерах, та ще й знизяться ціни на сировинні товари, як це буває при кризі, проблем не уникнути", – прогнозує Данилишин.
Він зазначає: у більшості периферійних країн, до яких належить Україна, можуть початися серйозні труднощі, адже розвиток цих країн був опосередкованим розвитком світових економічних центрів - США, Китаю, ЄС.
"Чи продовжить Китай купувати українську сільгосппродукцію в нинішніх обсягах в разі світової економічної кризи, чи обваляться ціни на агропродукцію? Чи буде український метал користуватися попитом на сьогоднішньому рівні і чи не знизяться ціни на нього? Передумови для побоювань є", – відзначає голова Ради НБУ.
За його словами, ситуація у світовій економіці цілком може ускладнитися. А під час глобальних економічних криз сильніше за інших страждають периферійні країни та держави з сировинною економікою. Україна відчула це у 1998 та 2008 роках.
Змінити це можна шляхом відходу від експортно-сировинної орієнтації економіки та підвищення продуктивності праці, перш за все у промисловості.