Сергій Фурса
Сергій Фурса 5 канал

Економіст: Якщо Україна не отримає траншу від МВФ – це буде "трейлер апокаліпсису"

Усі прогнози поки базуються на тому, що Україна отримає транш від Міжнародного валютного фонду

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" економіст Сергій Фурса прокоментував ситуацію з девальвацією гривні та пояснив наслідки ймовірного неотримання Україною траншу МВФ. 

"Гривня – валюта сезонна. Вона посилюється навесні, слабшає – восени. Особливо наприкінці грудня, коли місцеві бюджети витрачають усі свої кошти, які накопичили. Це трапляється щороку, це нормальний процес. Цьогоріч процес осіннього слабшання гривні почався трошки раніше", – зазначає експерт.

Він пояснює: "Справжнім тригером стало погашення великого обсягу державних облігацій, в яких "сиділи" іноземці. Вони зайшли в ці цінні папери наприкінці січня – початку лютого, і ми пам'ятаємо, що посилення гривні почалося раніше, ніж весна… І те саме, тільки зі знаком "мінус" трапилося тут, тільки вже в серпні. 25 липня було погашення, як результат – дисбаланс на валютному ринку, експортери вирішують "трошечки почекаємо, не будемо продавати валюту". Як результат – дисбаланс на ринку. І цей процес "слабкої гривні" розпочався. Він триватиме загалом до січня". 

Нині розглядають два подальші сценарії – за яких Україна восени отримує чи не отримує черговий транш МВФ.

"Я би дуже не волів розглядати сценарій, коли не дадуть (черговий транш – ред.), бо там сценарій – це такий голлівудський трилер апокаліпсису десь 2012, як астероїд летить на землю. Це буде дуже боляче. Тому базовий сценарій – коли нам дають транш. Здоровий глузд каже, що уряд, вибираючи між злом і великим злом, обере все-таки маленьке зло. Все таки всі прогнози поки базуються на тому, що ми транш отримаємо", – каже Фурса.

Детальніше – далі у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

Шелест купюр: нові 20 гривень з усіх боків – ФОТО

Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/

Попередній матеріал
Справа керівника "РИА-Новости Украина": Вишинському продовжили арешт
Наступний матеріал
Під Києвом вантажівка протаранила маршрутку – є потерпілі (фото, відео)
Loading...