Ігор Бураковський
Ігор Бураковський 5 канал

В останні роки Україна стала надзвичайно прозорою – пояснення економіста

Стосунки між державою і клієнтом мають бути максимально впорядкованими, каже експерт

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський пояснив, які нововведення рухають економіку України до зростання.

Так, позитивними речами він назвав систему Prozorro, автоматичне відшкодування ПДВ, наведення фінансового ладу в "Нафтогазі".

Крім того, він зазначив: "Протягом останніх років наша країна стала надзвичайно прозорою. Прозорість започаткував Національний банк, коли він почав друкувати не тільки списки власників, а й так званих ultimate beneficial owners, тобто кінцевих власників і кінцевих вигодонабувачів, коли ми відкрили реєстри. Закриті реєстри – це був елемент корупції. Ніхто не знав, що там відбувалося, дані з цих реєстрів продавали будь-куди. Коли була відкрита велика кількість інформації стосовно діяльності держави – не тільки статистичної, а й далі – це також дало певний позитивний результат, бо всі потрапили в рівні умови". 

Експерт наголошує: "Ми повинні створити правила, в яких стосунки між державою і клієнтом – це може бути громадянин або бізнес – максимально упорядковані". 

Попередній матеріал
Дитячий табір із дорослим гартом: на Чернігівщині школярі вчаться жити без інтернету
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": український голос Гомера Сімпсона і доктора Хауса – Євген Малуха на "5 каналі"
Loading...