Органічні овочі
Органічні овочі відкриті джерела

Автокластер та органічні овочі: торговий представник розповіла, що Україна експортує до ЄС

Нині спад експортної активності спостерігається здебільшого в аграрно-промисловому комплексі

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України, торговий представник України Наталія Микольська пояснила, чи справді Україна експортує сировину, а не готову продукцію.

"Ми продаємо як товари первинної переробки, (так і продукцію з доданою вартістю). Мені не подобається слово "сировина", оскільки я вважаю, що прокат – це не сировина. Олія, наприклад, – це продукт первинної переробки, попри те, що вона торгується. Не знаю, як можна назвати ті самі овочі чи фрукти сировиною. І, з іншого боку, якщо взяти приміром органічні овочі і фрукти, то це взагалі продукт з дуже високою доданою вартістю. Бо там маржа, і в принципі, вкладення людини на цьому продукті можуть бути більшими", – зазначила Микольська.

Крім того, вона розповіла: "З готової продукції в нас відбулося зростання експорту – це проводи, ізольовані кабелі. Це наш (ми його так називаємо) автокластер – ті (компанії – ред.), які експортують запчастини до Європейського Союзу".

Водночас, як зазначають в Мінекономрозвитку, експорт продукції аграрно-промислового комплексу спадає.

"Натомість у нас відбувається зростання продукції машинобудування, легкої промисловості, металургії, деревообробної промисловості. Фактично, зараз по всім галузям, по яким ми виробляємо продукцію, відбувається зростання, окрім галузі аграрно-промислового комплексу. Разом з тим, ми не вбачаємо в цьому такої великої проблеми", – каже експерт.

Можливими причинами такого спаду експорту вона вважає несприятливу цінову кон’юнктуру на зовнішніх ринках; затишшя між сезонами, коли швидше продали залишки, які були на складах.

"І ми зараз покладаємо досить великі надії на літні місяці, коли піде експорт овочів і фруктів, оскільки минулого року ягоди і кісточкові фрукти були одними з лідерів нашого експорту", – додала Микольська.

Продовження розмови дивіться у відео: 

Попередній матеріал
Денісова: Росіяни тягнуть із допуском, бо не все в порядку із Сенцовим, із політв'язнями
Наступний матеріал
Робила собі ін'єкцію при дитині: у Львові доньку наркоманки передали медикам
Loading...