2 хвилини на день користування ґаджетами і лише, щоб поспілкуватися з батьками. Замість домашніх умов – металевий посуд, військова форма та польовий вишкіл. Так на Чернігівщині відпочиває група школярів – діти 9-16 років встановили намети просто неба. Як облаштувалися – знають кореспонденти "5 каналу".
На слово не вірять і ворота табору не відчиняють. Знімальна група "5 каналу" потрапила на територію лише після перевірки документів. За кілька хвилин цей наряд звільняється – поспішають на обід.

55 літрів горохового супу та стільки ж овочевого рагу зникають з тарілок – за мить. Все готується за годину до прийому їжі на польовій кухні. "Бак розрахований на 100 порцій, але ми готуємо на 70 чоловік. 60 дітей і обслуговуючий персонал, тому нам вистачає", – каже кухар Ольга Корма.
Їдять разом усім табором. Кожен зі своєю металевою мискою і кружкою. Миють посуд теж за військово-польовими правилами. На обід – не більше 20 хвилин. Далі – все за розкладом. У вихованців табору є кілька хвилин, щоб підготуватися до денного сну. 15-річний Микита в таборі вперше. Зізнається, не звик до такої суворої дисципліни.

Та сподівається – табір його загартує: "Перший-другий загін змінюється. І кожен день ми чергуємо на кухні, набираємо воду, прибираємо територію і все інше… Людина повинна звикати до таких умов. Якщо вона піде в армію – чого б і ні".
Через розмову з журналістами Микита вибивається з графіка. В цей час усі вже пішли на денний сон. Більш ретельно готується до ночі на природі. В екстрених випадках – рятує медпрацівниця. Її намет – поруч із дитячими.
"Подряпини, на асфальт упав, щось подряпав, ногу проколов, ось таке. А ще укуси – комарі, мурахи, ґедзі зараз йдуть. А вони дітки з міста, так що навіть не знають, що це таке. Алергія відразу може бути, тому надаємо відразу допомогу", – розповідає медсестра Тетяна Патенок.
Крім щоденних шикувань – діти вивчають природу, їздять на екскурсії. А ще вчаться жити без інтернету. Користуватися ґаджетами в таборі заборонено. Як виняток – 2 хвилини на спілкування з батьками ввечері. Екскурсії і розваги безкоштовні. Батьки сплачують лише за харчування.
Наталія Тягнирядно, Вячеслав Скрипник, "5 канал"
ФОТО: Правоохоронці Прикартаття знайшли 4-річного хлопчика, якого шукали майже добу