Аліменти
Аліменти відкриті джерела

Арешт на два роки: в Україні посилили покарання для неплатників аліментів

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму, для дитини відповідного віку, і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів

Верховна Рада ухвалила закон, яким дозволяється автоматизований арешт коштів особи, що має аліментну заборгованість. Як повідомляє "УНІАН", за закон проголосували 230 народних депутатів із 347, зареєстрованих у сесійній залі.

Законом встановлюється, автоматизований арешт коштів боржника за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів у порядку, визначеному Міністерством юстиції України за погодженням з Національним банком України. Визначається, що той із батьків, з яким проживає дитина, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк до одного місяця для лікування, навчання, участі дитини в культурно-наукових, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку за кордоном, у тому числі, у складі організованої групи дітей та у разі, якщо йому відомо місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов'язки.

Водночас, виїзд на термін до одного місяця та більше можливий у разі, зокрема, наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів.

Також законом передбачено, що у разі звернення боржника щодо перереєстрації або зняття з обліку транспортного засобу для його продажу, органи Міністерства внутрішніх справ зобов’язані відмовити в реєстрації та повідомити про це відповідному органу виконавчої служби. У разі відкриття або закриття рахунку фізичної особи банк зобов’язаний перевірити наявність інформації про внесення такої особи до Єдиного реєстру боржників. Якщо вона є в цьому реєстрі, то банк зобов’язаний у день відкриття або закриття рахунку повідомити про це зазначений у реєстрі орган державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Встановлюється, що несплата понад три місяці аліментів на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку та низку інших захворювань, тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин. Ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт тягне за собою адміністративний арешт строком до 10 діб. Злісне ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт карається позбавленням волі на строк до 2-х років.

Зазначається, що мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. У разі повторного невиконання, без поважних причин, боржником рішення про встановлення побачення з дитиною державний виконавець складає акт, виносить постанову про накладення на боржника штрафу в подвійному розмірі, надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення, звертається з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України до суду за місцем розміщення органу державної виконавчої служби, виносить вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортним засобом та вживає інші заходи примусового виконання рішення.

Як повідомляв 5.UA, Міністр соціальної політики України Андрій Рева переконаний, що діти повинні платити аліменти на утримання літніх батьків.

Попередній матеріал
Брифінг про результати роботи Верховного Суду в I півріччі 2018 року – відео
Наступний матеріал
Виступ Петра Порошенка та Александра Вучича на українсько-сербському бізнес-форумі – відео
Loading...
Рада ухвалила закон про виплати допомоги батькам тяжкохворих дітей

Рада ухвалила закон про виплати допомоги батькам тяжкохворих дітей

Схеми наживання на онкохворих дітях в "Охматдиті" – як коментує МОЗ

Схеми наживання на онкохворих дітях в "Охматдиті" – як коментує МОЗ

Пленарне засідання Верховної Ради – відео

Пленарне засідання Верховної Ради – відео

Проект "Class Act. Схід-Захід": відомі артисти зіграють у п'єсах, написаних підлітками Авдіївки та Чопа

Проект "Class Act. Схід-Захід": відомі артисти зіграють у п'єсах, написаних підлітками Авдіївки та Чопа

Карпунцов: Підготовка змін до Конституції свідчить про наближення кризи у владі

Карпунцов: Підготовка змін до Конституції свідчить про наближення кризи у владі

У Бердянську потонув 80-річний дідусь: тіло онука розшукують досі

У Бердянську потонув 80-річний дідусь: тіло онука розшукують досі