Петренко про стимулювання аліментників: Потрібно, що не платити і накопичувати борг було невигідно

У Мін'юсті також хочуть, аби під час розлучення батьків неповнолітні діти мали право на частку в спільному майні подружжя

"Необхідно приймати додаткові більш жорсткі санкції по тих напрямках, де можна стимулювати неплатників аліментів. Ми лише декілька днів тому презентували у ВР попередні законодавчі ініціативи і треба мотивувати тих батьків, які відповідальні у вихованні своїх дітей. Тут має бути баланс", – про таке заявив в ефірі "5 каналу" міністр юстиції України Павло Петренко.

Він також сказав: "По-перше, є дуже велика соціальна несправедливість. З одного боку, я щодня проводжу оперативні штаби по всій країні, і ми фіксуємо, що гасять великі суми боргу, там 50-70 тис. грн, 100 тис. грн, тобто це борги, які накопичувалися 5-10 років з мінімальною сумою. А з другого боку, ми розуміємо, що ті гроші, які ми змусили зараз заплатити за 5-7 років, дитина втратила, бо аліменти – це гроші дитини. Через знецінення гривні дитина втратила ці кошти. Вона потребує цих грошей ще на позавчора. Тому система індексації боргу, що існувала, вона не є ефективною. Треба мамі піти в суд, подати додатковий позов, нарахувати пеню і багато хто цього не робив".

Петренко також заявив, що уряд з нардепами планують подати до парламенту деякі "інновації": "Ми пропонуємо, – сподіваюся, парламент це підтримає, – щоб не платити і накопичувати борг було невигідно. Якщо є борг понад один рік, автоматично, без будь-яких додаткових рішень суду, цей борг збільшується на 30%. Якщо є борг 100 тисяч гривень, ти не заплатив протягом одного року, в перший день наступного року – це вже 130 тисяч. Якщо цей борг має строк два роки, він автоматично збільшується на 50 %, три роки – 100%. І до такого боржника застосовують усі санкції, які ми вживаємо для стягнення аліментів. І арешт майна, і опис майна, і всі ті заборони, які я називав. Друге, ми плануємо збільшити мінімальний розмір аліментів. Бо 890 гривень, щоб прогодувати і виховати дитину протягом одного місяця – взагалі мінімальна, мізерна сума. Плануємо довести мінімальний розмір аліментів хоча б до прожиткового мінімуму. Третє, є така ініціатива – щоб діти, як народилися в повній сім'ї, але під час розлучення є ще неповнолітніми, мали право на частку в спільному майні подружжя".

Детальніше у повному відео інтерв'ю:

Дивіться також фотогалерею за темою:

Любі донечки: Родина фотографів зробила зворушливий проект про роль батька у вихованні дівчаток

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
З другої спроби Ryanair в Україні: чого чекати пасажирам
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": кінорежисер та акторка Марія Кондакова в ефірі "5 каналу"

Майже 100 тисячам аліментникам-боржникам заборонено виїзд за кордон – Мін'юст

Аліментників-боржників позбавили права вирішувати питання про виїзд дитини за кордон – Мін'юст

"Lots of socks": у Черкасах влаштували флешмоб на підтримку "сонячних дітей"

Мін'юст: У держбюджет України з російського "Газпрому" вже стягнули понад 100 млн грн

Мін'юст планує збільшення мінімального розміру аліментів

В Україні народжується дедалі менше дітей – Держстат